В Україні створять Національну дитячу раду. Її може очолити бориспілька

Щоранку вона стоїть на голові. У вільний час організовує «батли», змагання, турніри, а останнім часом працює разом із Уповноваженим президента України у справах дітей Миколою Кулебою над створенням Національної дитячої ради України.

«Громадську організацію вже створено, стратегію прописано. Чекаємо, коли нам дадуть «добро» і будемо збиратись. Качнемо Україну!» — посміхається Вікторія Шевц.

Показати себе світу планують уже в травні, і не десь, а в стінах Верховної Ради України.

«Наша ціль – залучити дітей до вирішення їх проблем, дати їм змогу змінювати країну, адже так ми можемо і новий парламент собі виховати, бо нинішній уже не переробиш», — вважає  бориспілька.

До слова, саме її хочуть бачити головою національної дитячої ради. І Вікторія Шевц – не проти: «Моє покликання – створювати умови для розвитку молоді, для її реалізації, а працювати з дітьми – ще крутіше. Варто закласти правильні цілі й цінності, і про країну можна не турбуватись».

Найважливіше, за словами Вікторії, що діти зможуть говорити про свої проблеми на рівні з дорослими. Вона вважає, що потенціал у дитячої ради величезний. Більше того, ця ініціатива може перетворитись на потужний національний рух.

Одне із важливих питань – фінансування. Кошти шукатимуть через гранти і вже готують документи.

«Ми хочемо створити гру. Це буде Україна онлайн. Замість акаунтів будуть персонажі. Можна буде знайомитись, дружити, мандрувати. У США є щось на кшталт «Пінгвін клаб». Ось і ми займатимемося подібним», — додала Вікторія.

Про Національну дитячу раду

До складу ради ввійде не більше 50 делегатів. По два від регіону. Один – активний представник шкільного самоврядування, інший – випускник інтернатної системи. Вік учасників – від 12 до 27 років. Кожен делегат зможе озвучити проблеми свого регіону, а також представить програму дій.

Серед завдань Ради – сформувати нову державну політику, що враховуватиме думки та бажання дітей.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button