В Україні планують встановити 600 камер фото- та відеофіксації

У Міністерстві внутрішніх справ мають намір встановити по всій країні 600 камер автофотовідеофіксації протягом трьох-чотирьох років. Про це в ефірі програми «Право на право» на телеканалі «Дом» розповів радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко.

Як зазначається у повідомленні, кожного року в Україні фіксують до 150 тис. дорожньо-транспортних пригод, в яких гинуть 3,5 тис. українців. За інформацією МВС України, 30% ДТП відбуваються через перевищення швидкості. Ще приблизно 20% ДТП на українських автошляхах — через порушення правил маневрування. Ще 10% — через водіїв у стані алкогольного сп’яніння.

«Цей «кривавий урожай» збирає порушення швидкісного режиму. Тобто там, де треба їхати 50 км/год плюс дозволених 20, людина їде 180 км/год, бо вважає, що у неї хороший автомобіль і вона вправний водій у свої 19 років», — зазначив представник МВС.

Українські правоохоронці за зразок беруть досвід Польщі, де на дорогах встановлено понад 400 відеокамер, і на третину зменшилася кількість ДТП.

«Ми встановили 55 камер в Києві та Київській області. В перспективі — встановлення по всій країні 600 камер протягом 3-4 років», — заявив радник міністра внутрішніх справ.

Варченко нагадав, що безпека на дорогах — це пріоритет №1 згідно зі Стратегією безпеки руху, яку уряд затвердив наприкінці минулого року. Її мета — знизити смертність внаслідок ДТП щонайменше на 30% до 2024 року.

Раніше повідомлялося, що упродовж 2020 року в Україні трапилося 3327 ДТП за участю дітей. Внаслідок аварій загинули 156 дітей віком до 18 років, а 3681 отримали травми.

Як повідомлялося, 21 грудня 2020 року Кабінет Міністрів затвердив нову Державну програму підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2023 року, розроблену на основі раніше схваленої Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні до 2024 року.

У 2021 році на реалізацію Держпрограми передбачено 2,4 млрд грн, за які заплановано побудувати нові розв’язки кільцевого типу та освітлені пішохідні переходи зі світлофорами на вимогу; влаштувати нові демпферні системи, комплекси “Зважування у русі” для автоматичного габаритно-вагового контролю та майданчики для зупинки і зважування; розширити систему автофотовідеофіксації, встановивши ще 125 комплексів автоматичної фіксації; придбати фантоми і спецавтомобілі для перевірки поліцією стану вулично-дорожньої мережі та техстану транспортних засобів.

 

Share Button