Тепломережа ризикує зазнати збитків через «тарифну кризу» в Україні

На початку року Україна стикнулася з «тарифною кризою». Жителі різних міста та сіл долучились до протестів через захмарні ціни на газ та його транспортування. У Борисполі теж влаштували «тарифний майдан». Наразі влада запевняє, що ціни на комуналку взято під контроль, але чи не потягне це за собою збитки таких КП, як Бориспільтепломережа» поки не відомо.

«Тепломережа подає тепло у всі багатоповерхові будинки, заклади освіти, соціальні заклади. Якою буде плата за січень? Тариф буде той самий, що й у 2018 році… Які будуть збитки Тепломережі? Вважаю, що збитки будуть, оскільки тариф лишається той самий, а вартість газу доведуть нам лише наприкінці січня, коли вже надамо послугу… Це нонсенс, що надаємо послугу, а про плату дізнаємось тільки наприкінці місяця…» – озвучив свій невтішний прогноз перший заступник міського голови Микола Корнійчук.

У КП ж додають, що наразі «Бориспільтепломережа» працює у штатному режимі, скарг мешканців немає».

Нагадаємо, 18 січня уряд тимчасово встановив граничну ціну на газ у 6,99 грн за кубометр. Згідно з урядовою постановою, ціна діятиме з 1 лютого 2021 року на період дії карантину, але не довше ніж до 31 березня 2021 року.

А уже 19 січня НКРЕКП на своєму засіданні знизила граничний тариф на розподіл газу до 1,79 грн за кубометр. Регулятор підтримав спільне рішення, напрацьоване урядом, народними депутатами та профільним комітетом Верховної Ради. Таким чином максимальне зниження тарифу на розподіл становитиме до 30%.

Інф. «ТС»

Share Button