В УКРАЇНІ ЗАБОРОНЕНО ВІДОМИЙ СИРОП ВІД КАШЛЮ

ВАЖЛИВО. Держлікслужба ввела повну заборону на продаж, зберігання та реалізацію сиропу від кашлю «Пектолван Ц». Про це мовиться у повідомленні на сайті служби.

Лікарський засіб заборонили через невідповідність маркування препарату за показниками «Опис». Зокрема, медикамент офіційно заборонений у флаконах № 1 по 100 мл із дозувальною ложечкою виробництва ПАТ «Фармак» Україна серій 270817, 280817, 290817, 300817, 310817, 321017.

Також всі суб’єкти держвласності, які здійснюють реалізацію, зберігання та застосування препарату «Пектолван Ц», негайно мають перевірити його наявність, вилучити з обігу та повернути постачальнику.

ДО ТЕМИ

В Японії створили препарат, що вбиває вірус грипу за один день

Японська фармацевтична компанія Shionogi & Co заявила, що її препарат може вбити вірус грипу за 24 години. Представники Shionogi & Co очікують, що використання ліків в Японії почнеться вже в березні, пише Science Alert.

У клінічному дослідженні препарату Baloxavir Marboxil з’ясувалося, що середня кількість часу, який витрачається на знищення вірусу у дорослих людей, становила трохи більше 24 годин. Нині одним із найбільш поширених препаратів для боротьби з вірусом грипу є озелтамівір (який продається під торговою маркою Tamiflu). Цей препарат намагається зупинити поширення вірусу на моменті виходу нових вірусних частинок із зараженої клітини. Водночас Baloxavir Marboxil запобігає насамперед зараженню клітин від вірусної інфекції.

У січні 2018 року завершилася третя фаза клінічних досліджень нових ліків на добровольцях, хворих на грип. Випробування показали: симптоми грипу зберігалися у пацієнтів приблизно стільки ж, скільки при лікуванні іншими препаратами. Однак, за словами представників Shionogi & Co., Baloxavir Marboxil знищував віруси значно швидше — це зменшувало період, протягом якого пацієнт залишається заразним.

Японські ЗМІ підкреслюють, що новий препарат, який націлений на віруси грипу A і B, отримав зелене світло від японської урядової комісії міністерства охорони здоров’я на початку лютого, що свідчить про ймовірне продовження виробництва і продаж ліків. Очікується, що лікувати новим препаратом в Японії почнуть вже в травні.

Share Button