Присвоєння Книшовому комплексу імені Анатолія Федорчука: дискусія триває

У Борисполі триває дискусія щодо присвоєння імені Анатолія Федорчука Книшовому меморіальному парковому комплексу. Так, у міській раді оприлюднили результати громадських обговорень цієї ініціативи і заявили, що планують винести їх на чергову сесію.

Водночас заступник голови громадської ради Олег Верес наполягає на збереженні історичної назви і наголошує, що «у нас багато шкіл, вулиць, інших об’єктів, яким можна присвоювати ім’я видатних людей».

Топонімічна комісія – «за», процедура – витримана

Як вказано у звіті, який оприлюднила заступник міського голови Людмила Пасенко, громадське обговорення щодо присвоєння Книшовому меморіальному парковому комплексу імені Анатолія Федорчука тривало з 4 листопада по 4 січня.

«В обговоренні взяли участь представники трудових колективів підприємств та організацій міста, політичних партій, топонімічна комісія при виконавчому комітеті Бориспільської міської ради, зацікавлені жителі міста Борисполя», – йдеться у повідомленні.

«За» присвоєння імені Анатолія Федорчука Книшовому комплексу виступили: Рада ветеранів ДП «МА «Бориспіль», Бориспільська міська партійна організація політичної партії «НАШ КРАЙ», члени трудового колективу Бориспільського управління Державної казначейської служби України Київської області, колектив Бориспільського академічного ліцею, колектив Міської централізованої бібліотечної системи, духовенство Свято-Миколаївського храму, низка громадян і навіть два «аноніми».

Були також і ті, хто виступив «проти» – низка листів надійшло на електронну пошту.

Також підтримку ініціатива знайшла у Топонімічної комісії та родині Анатолія Федорчука.

«Топонімічна комісія при виконавчому комітеті міської ради підтримала пропозицію щодо присвоєння імені Анатолія Федорчука Книшовому меморіальному парковому комплексу більшістю голосів.

Отримано письмові згоди родичів Федорчука Анатолія Соловйовича (дружини та двох доньок) на присвоєння його імені Книшовому меморіальному парковому комплексу», – йдеться у звіті.

Спираючись на ці дані, у документі відзначено, що всю необхідну процедуру – «витримано».

«Узагальнені пропозиції та зауваження щодо присвоєння імені Анатолія Федорчука Книшовому меморіальному парковому комплексу, отримані під час проведення громадського обговорення, будуть направлені Бориспільській міській раді для розгляду відповідного питання на черговій сесії», – вказано у звіті.

Без применшення заслуг і «за» історію

Публікація звіту викликала у соціальних мережах чергову хвилю суперечок і обговорень. Так, заступник голови громадської ради Олег Верес розмістив відкрите звернення до новообраного міського голови Володимира Борисенка і закликав його поки не виносити питання про присвоєння імені Анатолія Федорчука Книшовому комплексу на сесію.

«…Я не хочу применшувати заслуги будь-якої людини у розвитку та розбудові нашого міста. Але Книшовий меморіальний комплекс має певну історію і, відповідно, назву. Тому багато наших земляків-бориспільців сумніваються у доцільності такого перейменування (присвоєння імені). У нас багато шкіл, вулиць, інших об’єктів, яким можна присвоювати ім’я видатних людей», – написав Верес.

Він назвав проведене громадське обговорення формальним і наполіг на реальному.

«Як заступник голови громадської ради при виконавчому комітеті Бориспільської міської ради звертаюсь до Вас організувати і провести засідання громадської ради з реальним обговоренням зміни назви (присвоєння імені) Книшового меморіального  комплексу. Також прошу провести відкрите засідання топонімічної комісії. Попереднє засідання відбулося навіть без запрошення голови цієї комісії. До цього часу прошу не вносити до порядку денного сесій Бориспільської міської ради питання з перейменування (присвоєння імені) Книшового меморіального паркового комплексу», – додав Верес.

Тож дискусія щодо перейменування Книшового комплексу триває. Чи проведуть повторні громадські слухання і чи винесуть пропозицію на голосування на черговій сесії – дізнаємось уже найближчим часом.

Інф. «ТС»

Share Button