Бачити невидиме: для ЦРЛ придбали сучасне обладнання

У травматології та нейрохірургії цей прилад – як ще одна пара очей із суперздатністю бачити невидиме. Це диво техніки має назву електронно-оптичний перетворювач, або ЕОП. Він дає змогу не тільки відмовитись від необхідності чекати рентгенівські знімки, а й переконатися, що кожен рух – точний.

Бориспільська ЦРЛ отримала ЕОП нещодавно. Профінансувала покупку – районна влада. За кілька тижнів у лікарні вже встигли випробувати новинку: нейрохірурги та травматологи провели низку операцій.

«Взагалі, ЕОП можна використовувати не тільки у травматології та нейрохірургії, а й у загальній хірургії, гінекології, кардіохірургії, неврології, при політравмі та інших патологіях», — наголосив завідувач травматологічним відділенням Віталій Венгрін, презентуючи «знімки», зроблені на останніх операціях.

Медики новинкою цілком задоволені: «Це те, чого нам не вистачало».

У свою чергу, головний лікар Бориспільської ЦРЛ Олександр Щур запевнив, що «презентації» нової техніки лише починаються: «ЕОП – це придбання ще грудня 2017 року. Його вартість – 2,5 млн грн. Варто наголосити, що минулого року на нове обладнання було витрачено більше коштів, ніж за 3-4 роки разом узяті. А все завдяки підтримці Бориспільської РДА та Бориспільської райради».

Щоправда, для максимальної ефективності роботи ЕОП потрібен ще спеціальний стіл та освітлення, але в лікарні не сумніваються, що район кошти знайде.

У підтримці ЦРЛ запевнив і голова РДА Олександр Туренко, який разом із головою районної ради Владиславом Байчасом та його заступником Іваном Недогибченком прийшли на презентацію ЕОП.

«Це перші кроки в реформі. Районна рада оголосила 2018-ий – роком медицини. Упевнений, усі переконаються в тому, що влада бачить лікарів і бачить людей», — додав О. Туренко.

Більше про нові «презентації», ремонт в інфекційному відділенні та багато іншого читайте в наступному номері «ТС».

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

 

Share Button