На канікули відправив… ГРИП

КАРАНТИН. У Борисполі оголошено карантин у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах — з 8 до 17 лютого. Таке рішення прийняла комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 5 лютого.

Причина: зростання кількості відсутніх дітей, хворих  на ГРВІ, у школах. Станом на 6 лютого ця цифра становила 1609, що перевищує 20 відсотків.

Начальник управління освіти і науки Тетяна Чернойван повідомила, що у ЗОШ № 1 відсутні з причини хвороби вже 30% школярів. У НВК «Гімназія «Перспектива» наразі 23% хворих, у ЗОШ № 8 – 20%. До епідеміологічного порогу захворюваності наближаються й інші навчальні заклади міста. Окрім дітей, почали хворіти й учителі, їх нездужає вже 5%.

Показники медичних закладів і закладів освіти дещо різняться, оскільки не всі батьки звертаються до лікарні, а надають перевагу самолікуванню. Однак медики наголошують: якщо вчасно не звернутися за медичною допомогою, можуть виникнути ускладнення. Деякі батьки не пускають дітей до школи, щоб ті не заразились від хворих сусідів по парті.

Головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Денис Хурса поінформував, що за останні три тижні спостерігається зростання захворюваності на ГРВІ серед дітей віком від 5 до 14 років. З 1 по 7 лютого на ГРВІ захворіло 109 дітей. На грип –  жодного випадку не зареєстровано. Переважає ротавірусна інфекція – інфекційна хвороба вірусного походження, яка перебігає з тяжкою діареєю.

За інформацією лікаря-епідеміолога Бориспільського міжрайонного відділу лабораторних досліджень Анатолія Іванця, минулого тижня у місті та районі зафіксовано 751 випадок гострих респіраторних захворювань, у тому числі 448 дітей. У Борисполі за січень зареєстровано 250 хворих на ГРВІ, з яких 182 дітей, за минулий тиждень — 145 містян, серед них 110 дітей.

У с. Гнідин цього тижня вже припинили навчання в школі, оскільки епідеміологічний поріг перевищено – 35% хворих дітей.

Зі слів головного лікаря Бориспільської ЦРЛ Олександра Щура, за січень цього року кількість хворих на грип становило 3018 осіб, із них дітей – 1771. Госпіталізовано 142 хворих, з яких 107 дітей.

В інфекційному відділенні лікарні з 1 жовтня 2017 року проліковано 52 хворих на ГРВІ, більшість з яких діти. У лікарні проводять профілактичні заходи щодо припинення поширення вірусу. Лікарів забезпечено захисними масками, рукавичками, протягом дня проводиться дезінфекція.

Зважаючи на кількість хворих, комісія вирішила тимчасово призупинити навчання у школах та позашкільних закладах міста з 8 до 17 лютого, обмежити проведення розважальних заходів в установах та підприємствах міста, дошкільним закладам не приймати дітей з ознаками хвороби і проводити заходи із знезараження повітря.

Надія КРИВОЛЬЧЕНКО, «ТС»

Share Button