КОЛЯДУВАЛИ-ЩЕДРУВАЛИ, ВЕСНУ ЗУСТРІЧАЛИ… У ЧЕТВЕР

У Борисполі відбувся міський конкурс фольклорних колективів, присвячений Павлу Чубинському. Для Борисполя це вже стало доброю традицією: щороку січневої пори на сцені актової зали ЗОШ № 6 демонструвати звичаї та обряди українського народу.

Учні бориспільських шкіл та їх наставники готувалися цілий рік, щоб себе показати й на інших подивитись. Один за одним на сцену піднімалися колективи восьми міських шкіл і Будинку дитячої та юнацької творчості «Дивоцвіт» у різних вікових групах. Понад дві з половиною години гості свята знайомилися з народними обрядами, адже діти дивували й акторською майстерністю, і співами та танцями, і народними костюмами, та найбільше – знаннями звичаїв і традицій наших предків.

Оцінювало виступи фольклорних колективів журі – головний спеціаліст управління культури, молоді та спорту Ольга Борисенко, старший викладач дитячої музичної школи Тамара Корсун, керівник вокального ансамблю «Оріяна» Людмила Мірошниченко, актор Муніципального театру «Березіль» Едуард Сологуб на чолі із завідувачем методичним кабінетом міського управління освіти і науки Ніною Ковадло.

Обов’язкова вимога конкурсу – автентичність обряду. Також члени журі звертали увагу на місцеву самобутність виконання, професійно-художній рівень сценічно-театралізованого відтворення обрядів, художній рівень репертуару, оформлення сцени та костюми. За виконання творів, пов’язаних з історичними подіями та самобутніми традиціями Бориспільщини, надавалися додаткові бали.

Без дипломів ніхто не залишився. А ще колективи отримали безцінні поради від фахівців, членів журі, аби наступного року виступити ще краще.

«Сьогодні було дійство, яке варте того, щоб нагородити кожного», — наголосила Н. Ковадло.

Тож, за рішенням журі, у молодшій віковій групі Диплом за друге місце отримав зразковий вокальний колектив «Веселочка» БДЮТ «Дивоцвіт» (обряд зустрічі весни «Прийди, прийди, весно красна»), перше місце дісталося фольклорному колективу ЗОШ № 6 «Чар-зілля» за втілення давнього народного звичаю «Стрітення», записаного у селі Жереб’ятин Бориспільського району.

У середній віковій групі третє місце не присуджували. Друге місце отримали фольклорні колективи «Співаночка» ЗОШ № 8 (обряд щедрівки) та «Дивограй» НВК «Гімназія «Перспектива» (обряд колядування), перше — колектив «Щедрик» НВК «Ліцей «Дизайн-освіта імені Павла Чубинського», який показав обряд календарного циклу «Народні звичаї та традиції на Водохреща», записаний П. Чубинським на Київщині.

Серед старших учнів найкращим фольклорним колективом визнано «Дивограй» ЗОШ № 1, який показав давній обряд «Понеділкування». Друге місце отримали «Віночок» ЗОШ № 7 (фрагмент «Дівич вечір» з обряду «Весілля», який записав П. Чубинський у Борисполі) та «Щедрик» ЗОШ № 3, який представив обряд «Ясне-красне Купайло» (на фото). Третє місце — у фольклорного колективу «Співаночка» НВК «Спеціалізована школа ім. Костянтина Могилка» (обряд «Обжинки», звичаї та традиції села Старе).

Надія КРИВОЛЬЧЕНКО, «ТС»

Share Button