Київськими митниками вилучено золоті годинники з діамантами вартістю понад 1,5 млн грн та золоті і срібні монети 1896-1924 років карбування

Зимові свята в зонах митного контролю аеропортів «Бориспіль» та «Київ» позначилися коштовними вилученнями.

Київськими митниками виявлено одразу дві спроби переміщення через митний кордон України в авіаційних пунктах пропуску коштовностей та старовини з порушенням порядку проходження «зеленого коридору».

Нові жіночі швейцарські наручні годинники «ROLEX» та «ULYSSE NARDIN» знаходилися в ручній поклажі громадянина Вірменії, який прибув до України через аеропорт «Бориспіль» авіарейсом з Єревану.

Як виявили митники за допомогою детектору дорогоцінних каменів та аналізатору елементного сладу, годинники виготовлені з золота та оздоблені діамантами. За даними спеціалізованих інтернет-сайтів, обидва годинники загалом коштують понад 1,5 млн грн.

Відповідно до діючих норм, встановлених для авіаційних пунктів пропуску, «зеленим коридором» дозволено безперешкодно ввозити товари (крім підакцизних) вартістю до 1000 євро.

Письмової декларації чоловік не заповнював, за консультацією до початку митного контролю на «зеленому коридорі» до митників не звертався.

Відтак, оскільки годинники ввозилися з порушенням цих норм, Київською митницею коштовності вилучено до рішення суду.

А через аеропорт «Київ» до Кельну  наша співвітчизниця намагалася вивезти інші коштовності – золоту монету «15 рублів» 1897 року, срібний «1 рубль» 1896 року (обидві монети – Російської імперії),  а також срібний рубль 1924 року (СРСР).

На гурті усіх монет вказано вагу чистого золота та срібла.

Монети митниками було виявлено на сканері під час перевірки багажу авіапасажирки.

На момент проходження митного контролю дозвільних документів на право вивезення даних монет, які можуть становити культурну та історичну цінність,  громадянка не надала, письмової митної декларації не заповнювала.

Монети вилучено до рішення суду. Експертиза встановить їх цінність.

Стосовно обох громадян Київською митницею складено протоколи про порушення митних правил.

Пресслужба Київської митниці Держмитслужби

Share Button