«ПАРТИСИПАТИВНА ДЕМОКРАТІЯ» У БОРИСПОЛІ

У Борисполі в рамках українсько-норвезького проекту «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні» відбулася презентація результатів дослідження діяльності міської ради та її співпраці з громадськістю.

Суть полягає у річному циклі роботи груп із підвищення ефективності надання послуг у соціальному секторі, сферах економіки, фінансів, місцевої демократії та створення умов для забезпечення соціальної рівності та впровадження європейських стандартів.

Проект впроваджує Асоціація міст України у співпраці з Норвезькою асоціацією місцевих і регіональних влад та Норвезьким інститутом міського і регіонального розвитку за фінансової підтримки МЗС Норвегії.

Керуюча справами виконкому Людмила Передерей наголосила: «Ми працюємо не один рік і маємо позитивний досвід. Хочу подякувати Еліті Цакуле, яка цінить стосунки з Україною. Ми реалізували не один проект: у нас модернізувався сайт, у музеї створено виставку за відповідні кошти, завдяки порадам, досвіду і фінансовому сприянню».

Про організацію роботи нових мереж – його учасників, тематику та робочий план – розповіла координатор проекту в АМУ Наталя Бескупська: «Ідея спрямована на покращення якості та доступності послуг у містах, можливість проведення глибокого аналізу. Мета і завдання проекту – відповідальне прийняття рішень на місцевому рівні й користь для населення. Основні завдання – підвищити якість. Приємно, що Бориспіль є одним із найдоступніших міст для людей з особливими можливостями».

Міський голова Анатолій Федорчук був у Норвегії двічі: «Коли звідти їдеш, то розумієш, де все не так. Там відсутнє таке поняття як штори, тому що ніхто не заглядає у вікна, а в магазинах говорять пошепки, аби не заважати продавцю. Оце і є елементарна повага до людей. Я дякую за підтримку, адже ви нас навчаєте і ми приречені на успіх, якщо братимемо з вас приклад».

Директор офісу міжнародних проектів КS Еліта Цакуле підкреслила: «Рада вкотре бути у вас, і це далеко не останній візит. Приємно, що ви зацікавлені у такому проекті, адже це дозволяє обмінюватися досвідом».

У рамках проекту посадові особи органів місцевого самоврядування міст-учасників оцінюють якість послуг, що надаються населенню шляхом аналізу статистичних показників і проведення соціологічного опитування населення та безпосередніх надавачів послуг, готують і впроваджують плани підвищення ефективності надання послуг населенню у відповідних галузях.

Менеджер проекту в NIBR Одне Осланд звернула увагу на наш слоган «Почни тут»: «Вважаю, це доречно і співзвучно з метою візиту – розпочати великий тур по Україні, коли буде задіяно 20 міст і 12 об’єднаних територіальних громад. А стартуємо саме від вас».

Презентацію результатів дослідження місцевої демократії на прикладі норвезьких муніципалітетів представила член Асоціації місцевих та регіональних влад Норвегії, KS Ліз Спіккелан. Вона запевнила, що велику роль повинна грати думка жителів і зупинилася на тому, що є прикладом гарної демократії.

Команда соціолога ОперСоц Сергія Рублевського опитала людей і депутатів у 10 містах: «Якщо говорити загалом – результати є якісними і достовірними, якщо окремо про Бориспіль –  результати є точними, але не статистично виваженими. Ці дані слід сприймати як індикатори».

До слова: це буде друге опитування, що дасть змогу оцінити стан місцевої демократії України в динаміці порівняно з результатами першого опитування, проведеного влітку 2014-го.

Тетяна Підгурська, «ТС»

Share Button