ДЕНЬ СОБОРНОСТІ В МОВЧАННІ І СЛОВІ

22 січня українці згадують дві важливі події, назавжди вписані у книгу історії нашої держави: проголошення незалежності Української Народної Республіки та ухвалення Акту Злуки між Українською Народною Республікою та Західноукраїнською Народною Республікою. Указом Президента від 13 листопада 2014-го це свято відзначається як День Соборності України.

На Європейській площі Борисполя відбулися урочистості, які розпочалися з Державного Гімну. Право підняти прапори України та міста Борисполя надали постраждалому під час Революції Гідності Володимиру Проценку, волонтеру Юрію Чайці, а також учасникам Антитерористичної операції на сході нашої держави лейтенанту Олександру Кулицькому та прапорщику Миколі Лаврієнку. З нагоди свята учнівська молодь розгорнула стяги міста, держави і вишиті рушники, утворивши символічне коло єднання.

Хвилиною мовчання присутні вшанували перших загиблих активістів Революції Гідності –  Сергія Нігояна та Михайла Жизневського, а також усіх, хто віддав своє життя за незалежність і свободу України. Квіти до пам’ятника Героям Небесної Сотні було покладено від громади міста, Бориспільської міської ради та її виконавчого комітету.

Зі святом присутніх привітали міський голова Анатолій Федорчук і секретар міської ради Ярослав Годунок. З нагоди Дня Соборності України до Борисполя завітала Президент Міжнародного освітнього благодійного фонду ім. Ярослава Мудрого Валентина Стрілько-Тютюн. Вона презентувала свою нову книгу «Грона українських повстань. Антибільшовицький спротив на Бориспільщині в 1917-1932 роках», видану за сприяння депутатів міської ради та міського голови. А. Федорчук та Я. Годунок вручили щойно видану книгу представникам закладів освіти, аби наші діти мали доступ до інформації про те, як важко і гірко Україна виборювали своє право на свободу і незалежність.

По завершенні заходу з вірою у світле майбутнє нашої держави молодь випустили у небо сині та жовті кульки.

Того дня вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості «Дивоцвіт»  провели акцію «Ми українці від заходу до сходу», взявшись за руки й утворивши живий ланцюг, а вже о 16:00 на бориспільців чекала концертна програма «Соборність душ єднає Україну» від народного ансамблю танцю «Міленіум». Близько 15 різнопланових номерів у виконанні юних артистів нікого не залишили байдужим, а лише засвідчили: соборна Україна в серці кожного – від малого до великого.

Інф. «ТС»

Share Button