Степанов пояснив, що в Україні – жорсткий карантин, а не локдаун

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що в Україні з 8 січня введено не локдаун, а посилені карантинні обмеження, які дехто сприймає як квест «обійти заборону».  Про це очільник МОЗ сказав на брифінгу в суботу.

«Хочу зазначити, що це не локдаун, як його зараз називають. Це жорсткий карантин. Локдаун має певні ознаки – це практично повна зупинка всіх бізнесів, усіх процесів у країні. Країни Європи зараз масово зачиняються саме на локдаун і суворі обмеження, які не дозволяють навіть виходити з домівок без попереднього запису. Однак лише в Україні карантинні обмеження сприймаються деякими так званими експертами, політичними діячами, деякими верствами населення як такий собі квест під назвою «обійти заборону», – наголосив Степанов.

За його словами, в жодній європейській країні не було «такої лояльності з боку влади і водночас такого нехтування і зневажання встановлених обмежень».

Міністр підкреслив, що нові карантинні обмеження були розроблені з урахуванням думки провідних українських лікарів-епідеміологів та інфекціоністів, а також з огляду на міжнародний досвід.

Водночас, коментуючи публікації щодо заборони реалізації певних категорій товарів у період посилених карантинних обмежень, Степанов зауважив: «Ні, COVID-19 не поширюється активніше на іграшках, шкарпетках чи батарейках, порівняно з кормами для тварин чи насінням. Логіка тут зовсім в іншому, і вона абсолютно очевидна і, знов-таки, грунтується на законах епідеміології».

Міністр додав, що під час дії заборони на реалізацію певних товарів у приміщенні магазину люди, яким такі товари необхідні, замовляють їх через інтернет-магазин і не контактуватимуть з іншими, наражаючи себе на небезпеку інфікуватися.

Степанов також нагадав, що відповідна постанова Кабінету Міністрів не передбачає припинення торгівлі у кіосках, оскільки там не відбувається приймання відвідувачів.

Share Button