Із сесії міської ради: Бюджет-2021 затверджено. В пріоритеті – освіта й медицина

24 грудня

Третю сесію Бориспільської міської ради VIII скликання по праву можна назвати історичною, оскільки вперше виносився на голосування бюджет об’єднаної територіальної громади. Цьому передували детальний аналіз стану всіх сфер діяльності у кожному населеному пункті, що приєдналися до Борисполя, та визначення пріоритетів. Серед найважливішого:

Освіта. На заробітні плати, доплати і премії вчителям та директорам закладів середньої освіти передбачено дотацію з міського бюджету у розмірі 39 млн грн. З 2021 року вчителі отримуватимуть премії в розмірі 25%, надбавки за престижність –  30%, а директори та їх заступники – 50% доплати за складність роботи.

Дошкільна та шкільна освіта отримають 908 млн грн, з яких 496 млн грн із міського бюджету – на закупівлю матеріалів, обладнання, ремонти та ін. 2,7 млн грн передбачено на підготовку закладів освіти як міста, так і району до можливого переходу на дистанційне навчання, пов’язане з карантинними заходами. Кожен вчитель матиме комп’ютерне та програмне забезпечення, веб-камери та іншї засоби для проведення уроків у віддаленому режимі.

З міського бюджету утримуватимуться такі заклади освіти: 15 ЗОШ, 19 ДНЗ, Будинок дитячої та юнацької творчості, Центр туризму і краєзнавства, табір відпочинку «Факел», Центр професійного розвитку медпрацівників, Інклюзивно-ресурсний центр та Дитяча музична школа.

Будівництво. 65 млн грн заплановано виділити на завершення будівництва об’єктів, що розпочато у 2020 році. Серед них добудова ДНЗ на вул. Момота, СШ ім. К. Могилка на вул. Момота , об’єктів на території КНП «ББЛІЛ» та ін.

Медицина. Фінансування новоствореної невідкладної допомоги Бориспільської ОТГ здійснюватиметься з 1 січня 2021 року, на це передбачено 5 млн грн. Усього на підтримку КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» з бюджету планують  виділити 10 564 млн грн, з них на боротьбу з коронавірусною інфекцією – 2 млн грн. На районну первинну медичну допомогу передбачено 1 млн грн. Це відшкодування вартості ліків та оплата комунальних послуг і енергоносіїв. Видатки на КНП «ББЛІЛ» становитимуть 15,6 млн грн.

Комунальна сфера. Комунальні підприємства отримають 4 млн грн на розвиток та утримання дорожньої інфраструктури й близько 50 млн грн на благоустрій територій громади. На виконання Програми контролю утримання та розмноження домашніх і безпритульних тварин передбачено 1,2 млн грн.

Матеріальна допомога. 3 млн грн передбачено для допомоги тим представникам громади, хто цього потребує. Також заплановано кошти на пільги інвалідам по зору, медичне обслуговування особам, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС, заходи з оздоровлення дітей, підтримку організацій інвалідів та ветеранів та ін. Усього на соціальний захист та соціальне забезпечення у бюджеті-2021 передбачено 38,2 млн грн.

Соціальна сфера. У 2021 році всіх без виключення пільговиків перевозитимуть маршрутними автобусами без обмежень, на це в бюджеті передбачено 1,5 млн грн. 500 тис. грн виділять на компенсацію пільгового проїзду залізничним транспортом та 600 тис. грн – на компенсацію послуг зв’язку.

Культура і мистецтво, фізична культура і спорт. Близько 26,5 млн грн планують виділити на функціонування закладів культури і мистецтва, зокрема, Муніципального театру «Березіль», міських та сільських бібліотек, Бориспільського історичного та Іванківського краєзнавчого музеїв. Окрім того, 12 млн грн передбачено на фінансування будинків культури та клубів у селах.

Спортивні заклади отримають з бюджету майже 19 млн грн. Це фінансування спортивних заходів, функціонування ДЮСШ та Центру спорту і фізичного здоров’я населення.

Чи народжуватимуть у Борисполі?

Для того, аби породіллі не шукали прихистку в інших клініках, для пологового відділення КНП «ББЛІЛ»  було передбачено в бюджеті кошти ще наприкінці 2019 року, але в 2020 році їх так і не освоїли. Як пояснив секретар міської ради Владислав Байчас, забудовник, з яким було укладено договір, виявився недобросовісним. З ним мають намір вирішувати справи у суді. Але ж місто не повинно залишатися без пологового, тож В. Байчас звернувся до депутатів з проханням підтримати питання виділення коштів на проєкт реконструкції існуючого або будівництво нового  пологового у 2021 році. Цю думку продовжив депутат міськради попереднього скликання, а нині депутат районної ради Ілля Луців. «Якщо не закриємо це питання, то доведеться закривати відділення», – резюмував депутат-лікар.

Депутат Володимир Шалімов описав ситуацію на будівництві. За його словами, щоб розібратися з компанією, яка виконує роботи у пологовому нині, знадобиться, як мінімум, два роки. Набагато швидше і дешевше буде зробити додатково проєкт і побудувати новий корпус. Обстежено стан будівлі, він у плачевному стані, потрібно починати ремонт із фундаменту, це обійдеться у десятки, а то й сотні мільйонів гривень. Новий корпус можна звести за півтора року.

КП «ТРС «Бориспіль»: бути чи не бути?

Про програми підтримки і розвитку  установ, підпорядкованих міській раді, поінформувала заступник міського голови Людмила Пасенко. Однак гостра полеміка розгорнулася лише навколо питання щодо виділення коштів на висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування. «Наріжним каменем» цього разу стало Комунальне підприємство «Бориспільська ТРС», дехто з депутатів навіть пропонував відмовитися від такого «дорогого інформування». Як зауважив депутат Ігор Шалімов, місцеве телебачення висвітлювало лише роботу виконавчого комітету. «Я поділяю думку депутатів, що ТРС «Бориспіль» не займалася висвітленням діяльності депутатських комісій, депутатів, життя міста тощо, – наголосив він. – 4,3 млн грн значна сума для громади міста. Та таке велике ОТГ не може існувати без власного телебачення і радіомовлення. Люди повинні бачити й чути своїх керівників, аби знати, що відбувається у місті. Для ТРС нині є унікальна можливість стати незаангажованими і працювати на громаду міста, на платників податків».

Програму затвердили, але домовилися дати ТРС «випробувальний термін», а після новорічних свят зустрітися й обговорити, як здійснюватиметься висвітлення роботи кожного та план розвитку комунального підприємства, аби знати, на що витрачатимуться передбачені кошти.

Бориспільську «первинку» підтримають

Затвердили програму розвитку та підтримки первинної медичної допомоги Бориспільської ОТГ, яка по праву визнана кращою в Україні. У програмі передбачено будівництво Рогозівської медамбулаторії і поточні ремонти Сеньківської та Іванківської, розроблення нової проєктно-кошторисної документації Кучаківської і Любарецької медамбулаторій та поєктно-кошторисної документації на розширення мережі міських амбулаторій, зокрема, по вул. Бежівка.

28 грудня

До бюджету внесли корективи

На четвертому позачерговому пленарному засіданні Бориспільської міської ради, що відбулося 29 грудня, головним питанням було приведення у відповідність бюджету-2021, за який проголосували 24 грудня. Як наголосила головний фінансист міської ради Тамара Матяш, це виникло у зв’язку з необхідністю коригування дохідної і видаткової частин бюджету на суми субвенцій, виділених обласною радою для Борисполя на сесії обласної ради. Це кошти на утримання доріг (співфінансування – 20% з бюджету міста, 80%  – з обласного) – вул. Головатого та Київський Шлях (від вул. Глібова до вул. Момота) .

Ще 20,7 млн грн буде отримано з обласного бюджету до міського на будівництво об’єктів комунальної сфери міста – два спортивні майданчики за адресами Київський Шлях, 35 та Головатого, 3 – 17  млн грн.

Т. Матяш також поінформувала, що змінено напрям фінансування первинної ланки центрів надання медичної та санітарної допомоги сіл, що увійшли до Бориспільської територіальної громади. Заплановано реконструкцію та капремонт медамбулаторій сіл Рогозів і Сеньківка. 1 млн грн витратять на надання первинної медичної допомоги жителям шести сіл, що увійшли до Бориспільської ОТГ. Передбачено кошти для коригування проєктно-кошторисної документації лікувального корпусу інтенсивного лікування КНП «ББЛІЛ» по вул. Котляревського, 1.

Інна БАКУМ, «ТС»

Share Button