Бориспільський район входить у 2021 рік із «рекордним» бюджетом у пів мільйона гривень

Бориспільський район готовий зустрічати 2021 рік. Усі крапки над «і» розставлено, основні процеси децентралізації – запущено.

Головний фінансовий документ також проголосований. Цифра «рекордна» – пів мільйона гривень. Рік новий обіцяє чимало цікавого, зокрема, пошуки ще 4 млн грн на утримання апарату райради. Але про все по порядку.

Найголовніші питання життя Бориспільського району вирішували 24 грудня на третій сесії районної ради. Розпочалося засідання з курйозу – Василя Косовця упіймали на «кнопкодастві». Депутат перед сесією не зміг одразу знайти свій пульт для голосування, тож у процесі «пошуку» зареєстрував кількох колег, які ще не прибули на засідання.

«А яка це партія у нас кнопкодавить?» – почали жартувати колеги.

Василь Іванович зауважив, що просто хотів «вийти на себе». У результаті реєстрацію перезапустили, а депутатам нагадали, що пульти у них іменні.

Саме ж засідання минуло швидко і злагоджено. Попри суперечки та закиди щодо популізму, всі питання знайшли підтримку.

Так, депутати передали будівлю пологового відділення КНП «ББЛІЛ» Бориспільській міській раді, ліквідували низку комунальних закладів та установ, передали майно сільським радам, вийшли із складу засновників ще низки комунальних закладів. Було затверджено перелік вільних об’єктів комунальної власності та територіальних громад сіл Бориспільського району, що пропонуються для оренди. Йдеться про п’ять приміщень КП БРР «Зубр» у будівлі Будинку побуту та Банно-прального комбінату в Борисполі, прощею від 10 і майже до 100 кв. м.

Окрім того, напередодні нового року лави депутатського корпусу порідшали – достроково скласти повноваження вирішив Микола Мазур.

«Микола Павлович (Мазур – ред.) подав заяву про дострокове припинення його повноважень у зв’язку зі станом здоров’я. Ви бачили на першій сесії, як йому складно було прибути на це засідання. Думаю, що доцільно задовольнити його заяву. Відповідно до процедури, рішення ми спрямуємо у ТВК, а ТВК на своєму засіданні розгляне, хто наступний у списку ВО «Батьківщина» стане депутатом районної ради», – повідомив заступник голови райради Іван Недогибченко, доповідач з цього питання.

Депутати проголосували «за» одноголосно.

Завершальним акордом стало ухвалення Бюджету-2021. Його розмір виявився «рекордно» скромним – пів мільйона гривень.

«Планові показники дохідної частини загального фонду бюджету Бориспільського району на 2021 рік обраховані в сумі 500 тисяч гривень, що на 99,9% менше, ніж затверджений плановий показник на 2020 рік», – повідомила в.о. начальника управління фінансів Бориспільської РДА Наталія Ячміньова, яка і представила проєкт бюджету.

За її словами, бюджет району так кардинально «схуд» через об’єднання громад.

«Основним податком району був податок на доходи фізичних осіб, а з січня його буде передано на громади. В основу розрахунків доходів загального фонду було покладено макроекономічні показники соціально-економічного розвитку за 2020 рік… Основними джерелами доходів районного бюджету визначено: орендна плата за користування майном, частина чистого прибутку та адміністративний збір. Загалом – 500 тисяч. Це що стосується доходів», – повідомила Наталія Володимирівна.

Витрачати ж кошти з бюджету райради планують власне на утримання апарату райради. Проте, як відзначають в управлінні фінансів, коштів бракуватиме навіть на це.

«Запропонований обсяг бюджетних призначень не дає можливості райраді повною мірою врегулювати питання, пов’язані із функціонуванням установи та утриманням адмінприміщення. Згідно з розрахунками, поданими головним розпорядником, необхідна сума для утримання – 4,5 млн», – додала Н. Ячміньова.

І хоча такого бюджет у Бориспільському районі ще не було – документ підтримали.

У райраді впевнені, що невдовзі до ВР та Кабміну надійдуть звернення щодо перегляду дохідної бази районних бюджетів.

«Якщо вже районні структури залишили, то на районному рівні мають бути якісь гарантовані доходи, а не ті, що ми самі зберемо. Хочу сказати, що у Польщі теж трирівневе самоврядування – ґміна, повіт, воєводство. І саме повіти там фінансуються з державного бюджету, тож не виключено, що і в нас буде такий варіант», – наголосив заступник голови райради Іван Недогибченко.

Завершили засідання на позитивній ноті – вітаннями із прийдешніми святами для громад та їх представників.

«Хочу привітати вас усіх і ваші громади з усіма святами, побажати, щоб новий 2021 рік став щасливим для держави і для всіх нас. Успіхів, натхнення та об’єднання задля здобутків перед громадою», – наголосив голова районної ради Антон Мотрич.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button