«Двовладдя у Центрі зайнятості». Дія друга

У Новий рік зі старими дилемами. Поки керівництво міста та району засипає листами прем’єр-міністра Гройсмана і міністра Реву – Бориспільський центр занятості балансує між «юридичною особою» та «філією». Тримати «баланс» колективу та клієнтам Центру доведеться або ж до листа з Кабміну, або до 21 січня, коли нове керівництво «офіційно» заступить на посаду.

Наразі ж майбутня очільниця філії Олена Поправка від коментарів відмовляється, посилаючись на зайнятість.

«Я не можу відповісти на ваші запитання, тобто можу, але не маю часу. Ми приймаємо документи», — наголосила жінка.

Проте, хто саме передає їй документи і які, наразі невідомо, адже нинішній керівник Центру зайнятості Євген Самойленко на лікарняному.

Водночас урядовцям, а саме міністру соцполітики Реві, надійшов ще один лист про незаконну реорганізацію Бориспільського міськрайонного центру зайнятості. Цього разу від голови Бориспільської РДА Олександра Туренка.

У документі, копія якого є у розпорядженні «ТС», зазначено, що директором Київського обласного центру зайнятості Денисом Дармостуком з незрозумілих причин не було погоджено ліквідацію Бориспільського центру зайнятості.

«Окрім того, з головою Бориспільської  РДА не було попередньо погоджене рішення  звільнити директора Бориспільського МРЦЗ Самойленка Є., що є грубим порушенням вимог статті 36 Закону  України «Про місцеві державні адміністрації», — йдеться у листі.

Так само, підкреслює у листі голова РДА, не було погоджено і призначення нового директора філії. Більше того, такі одноосібні кадрові рішення пана Дармостука в РДА називають спробою «узурпувати владу з дуже великим ризиком можливих корупційних зловживань».

«…наполягаємо на залишенні у місті Бориспіль Центру зайнятості зі статусом юридичної особи як це зроблено в ряді інших центрів зайнятості області (Києво-Святошинський РЦЗ, Білоцерківський МРЦЗ, Ірпінський МЦЗ та ін.)», — йдеться у листі.

І насамкінець О. Туренко закликав міністра соцполітики не тільки взяти під контроль ситуацію з Бориспільським центром зайнятості, а й зупинити порушення з боку директора Київського обласного центру занятості.

Як стало відомо «ТС», листи у Кабмін успішно доставили, а звернення від міської влади навіть потрапили на розгляд міністра та прем’єра ще до Нового року. Урядовці ж із відповіддю поки не квапляться.

Натомість виникає дуже просте запитання: навіщо «реформувати» один із найбільших центрів зайнятості області, якщо у Білій Церкві та Ірпені вирішили залишити все, як є?

Може, «реформа» дала збій? Або ж «реформування» центру має якусь іншу мету? Ці запитання поки відкриті і відповідати на них нікому, адже обласне керівництво дзвінки ігнорує.

А поки «дія» триває, НАГАДАЄМО, що у 2017 році співробітники Бориспільського центру занятості влаштували на роботу 637 осіб, із них 238 – мешканці Бориспільського району.

Загальна кількість населення, яку обслуговує Бориспільський центр занятості, – 69,1 тис. осіб, кількість підприємств та організацій – 8218.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button