У МІСТІ СТВОРИЛИ ВОЛОНТЕРСЬКИЙ ЦЕНТР

Зустріч волонтерів з посадовцями міської влади, що відбулася у міськвиконкомі, була взаємокорисною для обох сторін. Це дало змогу почути й зрозуміти один одного, окреслити свої можливості у цей непростий час. Схвилював прихід на дорослу зустріч маленьких школярів — шестикласників гімназії «Перспектива» Єлизавети Сороки, Анни Петруші та Вані Лазоренка. Вони принесли свої художні роботи волонтерам, аби ті передали їх бійцям у зону АТО. Разом з малюнками – щирі побажання здоров’я, щастя і наказ повернутися додому обов’язково живими.

На початку зустрічі заступник міського голови Людмила Пасенко поінформувала про допомогу, яку було надано міською владою, підприємцями, бориспільцями на підтримку воїнів. За її словами, станом на 20 листопада подано 141заяву на виділення земельних ділянок родинам учасників АТО, 102 ділянки вже виділено. 180 тис. грн виділено з міського бюджету на матеріальну допомогу, на її одержання подано 60 заяв, розглянуто 50. З ініціативи Київської облдержадміністрації та обласної ради з обласного бюджету виплачено на лікування 17 бійцям з Борисполя по 6090 грн, а загалом надійшло 34 заяви. Окрему допомогу отримали сім’ї загиблих героїв України, зокрема, вирішено квартирне питання родин загиблих льотчиків К. Могилка, В. Момота та О. Потапенка. У місті за підтримки освітян проводилися благодійні акції, кошти від яких передано на придбання амуніції, продуктів харчування. Рішенням міської ради передано автомобіль, що перебував на балансі КП «ВУКГ».
Волонтери розповіли про зустріч з губернатором Київщини Володимиром Шандрою, де обговорювалося питання створення Координаційної ради волонтерів. За словами керівника громадської організації «Блок-пост» Євгена Боженка, вирішили створити раду волонтерів Київщини, і вже є робоча група, що займається розробленням відповідних документів.
Як наголосив Євген, головне — щоб почате не загубилося серед численних ідей та задумів. Він переконаний, що подібний волонтерський орган потрібно створити і на місцях. Володимир Нагорний зауважив, що питаннями підтримки армії, захисту країни повинна займатися держава, а волонтери самі знають, де і кому краще допомогти. Секретар міської ради Володимир Пилипчук запропонував при наданні допомоги в забезпеченні формою, обмундируванням у першу чергу увагу приділяти бориспільським добровольцям, а вже потім, за можливості, ділитися з усіма, хто охороняє наш спокій. Депутат міської ради Ярослав Годунок подякував за співпрацю заступникам міського голови Людмилі Ковальовій та Людмилі Пасенко і висловив побажання, аби таку підтримку волонтерам надавали і в області. Як поінформував Я. Годунок, на сьогодні ЦРЛ готова надати можливість лікуватися пораненим бійцям АТО, якщо в цьому виникне потреба.
Волонтери зауважили, що останнім часом від людей дедалі менше надходить як матеріальної підтримки, так і продуктів харчування. Лариса Сорока розповіла, що бориспільські волонтери щонеділі збирають кошти на Колгоспному ринку, що на Луговій, та, на жаль, сьогодні це мізерні суми. А лише бензину на одну поїздку в зону АТО потрібно понад тисячу літрів.
Наталія Сичова, син якої вже дев’ятий місяць служить у 82-ій механізованій бригаді, робить усе можливе, аби якнайчастіше відправляти туди допомогу. Як зазначила Наталія Іванівна, вона на обласному рівні домовилася про передачу на фронт машини швидкої допомоги. А на день Святого Миколая у планах волонтерів напекти миколайчиків і передати їх нашим хлопцям, аби й вони відчули святковий настрій. Про допомогу добровольцям розповіли Анатолій Коломієць, Віктор Копан, Лариса Сорока, Надія Литвиненко, Людмила Кущ та ін.
Однією з пропозицій, яку активно обговорювали й підтримали, стало створення єдиного координаційного волонтерського центру. Він слугуватиме базою для накопичення та розподілу речей перед відправленням в АТО, а також для обміну інформацією з небайдужими громадянами Борисполя. Також говорили про необхідність створення кабінету з надання психологічної допомоги як бійцям, які повертаються із зони АТО, так і членам їхніх родин.
На нараді вирішили надати волонтерам посвідчення особи, завірені печаткою міської ради, щоб бориспільці були впевнені, що їхні речі дійдуть до адресатів. А волонтери, в свою чергу, звернулись до бориспільців з проханням не залишатися байдужими і допомагати тим, хто відстоює мир на східних рубежах нашої держави.
Лідія ЗАХАРЧЕНКО
DSC_9180

DSC_9132DSC_9150DSC_9188

 

Share Button