Із сесії Бориспільської міської ради: бюджет-2018 — соціально спрямований

Чергове 36 пленарне засідання Бориспільської міської ради відбулося 21 грудня. Востаннє цього року бориспільські обранці зібралися, щоб проголосувати за важливі для розвитку міста питання. На порядку денному – 226 питань та ще з голосу. З 35 зареєструвалося 33 депутати й міський голова.

16 млн грн на пільги та субсидії

У першу чергу проголосували за зміни до бюджету-2017. Наприкінці року нарешті місто дочекалося надходження субвенцій із державного бюджету на виплату пільг та субсидій з житлово-комунального господарства у розмірі 16 млн грн.

Бюджет не гірший, ніж 2017-го

Бориспільські обранці підтримали бюджет на 2018 рік, який насамперед має соціальне спрямування. Зокрема, найбільше коштів передбачено на захищені статті – заробітну плату, оздоровлення дітей, компенсація пільгових перевезень, енергоносії, харчування, медикаменти, поточне утримання житлової сфери, в тому числі житлово-комунального господарства, благоустрій міста та інші видатки. Бюджет розвитку бориспільські обранці планують розглянути в лютому 2018 року.

Так, проектом бюджету на наступний рік на освіту із загального фонду передбачено 178 млн 408 тис. 500 грн; на охорону здоров’я, а саме – Центр первинної медико-санітарної допомоги – 5 млн 165 тис. 600 грн; соціальний захист населення – 168 млн 210 тис. 500 грн; житлово-комунальне господарство – 18 млн 202 тис. 500 грн; культуру та мистецтво – 18 млн 53 тис. 600 грн; фізичну культуру – 10 млн 877 тис. 700 грн.

Міський голова Анатолій Федорчук наголосив, що бюджет на 2018 рік буде не гіршим, ніж у 2017 році, навіть попри те, що місто втратило частину податків від ДП МА «Бориспіль». Спроба Міністерства фінансів покласти субсидії, пільги та інші видатки на органи місцевого самоврядування не була підтримана Верховною Радою завдяки активній та принциповій позиції Асоціації міст України, тому бюджет залишається на рівні минулого року.

Зокрема, із капітальних видатків у 2018 році – понад 71 млн грн буде спрямовано на добудову школи на вул. Робітнича-Банківська, що розпочалося ще у 2016 році, 39 млн грн на будівництво дитячого садочку на вул. В. Момота, 6 млн грн на придбання мамографа, 500 тис. грн на придбання обладнання для КНП «Бориспільський центр первинної медико-санітарної допомоги» тощо.

Затвердили міські цільові програми

Бориспільські обранці затвердили міські цільові програми на наступні роки – програми розвитку системи освіти міста, відпочинку та оздоровлення дітей, енергозбереження та енергоефективності в закладах освіти, реалізації молодіжної політики, надання соціальної та правової допомоги демобілізованим військовослужбовцям, які брали участь в АТО, та їх сім’ям, підтримки сім’ї та забезпечення прав дітей «Назустріч дітям», соціально-економічного та культурного розвитку міста та ін.

Також затвердили Програму розвитку комунального некомерційного підприємства «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» на 2018-2020 роки. Обсяг фінансування програми становить 70 млн 175 тис. грн, в тому числі з міського бюджету – 46 млн 675 грн, що розраховано на три роки. Структурними підрозділами стануть новостворені міські амбулаторії на вул. Лютнева, 12, Київський Шлях, 24, Глибоцька, 81, та вже існуючі на вул. Київський Шлях, 11, Гагаріна, 1 та Чехова, 2.

Більше 50 земельних ділянок – учасникам АТО

Бориспільські депутати підтримали рішення й проголосували за відведення земельних ділянок учасникам АТО, а таких було понад п’ятдесят, та іншим громадянам Борисполя.

Різне

Питання щодо передавання в оренду приміщення колишньої друкарні на вул. Ватутіна, 69 депутати відправили на довивчення. Ігор Шалімов запропонував залишити цю ділянку у власності громади міста й побудувати там Центр надання адміністративних послуг та житло для вчителів і медиків. Думки бориспільських обранців з цього приводу розділились, звучала пропозиція все ж таки передати приміщення в оренду підприємцю, оскільки бюджет міста не потягне такого проекту, насамперед необхідно добудувати школу й садочок.

Окрім того, депутати продовжили договір оренди з ПАТ «Укрпошта» на розміщення відділень поштового зв’язку лише на 4 місяці, оскільки депутати неодноразово отримували від бориспільців скарги на роботу пошти та несвоєчасне надання нею послуг. Зокрема, жителі нашого міста протягом довгого часу не отримують ані пресу, ані пенсії.

Депутати Бориспільської міської ради одноголосно прийняли рішення звернутись до прем’єр-міністра та до Міністра соціальної політики з метою недопущення реорганізації центру зайнятості без погодження з місцевою владою, та з метою залишити в Борисполі повноцінний центр як юридичну особу, що й надалі якісно надаватиме соціальні послуги населенню міста і району.

Надія Кривольченко, «ТС»

Share Button