Повернення

27 грудня відбувся обмін між Україною та терористичними «ДНР» та «ЛНР». 73 українські військові та цивільні повернулися додому. Серед них – фанат луганської «Зорі» Владислав Овчаренко, якого бойовики «засудили» до 17 років «ув’язнення»через «шпигунство на користь України», блогер Едуард Неделяєв, який не приховував своєї проукраїнської позиції (зник у листопаді 2016-го), кіборг Олександр Морозов, а також 63-річний український науковець Ігор Козловський.

Україна мала видати бойовикам 306 осіб в обмін на 74 українці, однак частина відмовилась повертатися на окуповані території – наприклад, екс-мер Торецька, якого звинувачують у сепаратизмі, передумав в останній момент. Також одна жінка, яку утримували бойовики, вирішила залишитись в окупованому Донецьку, мотивуючи це тим, що там проживає її сім’я.

До речі, Віктор Медведчук, який негласно є одним з ключових облич у переговорному процесі щодо обміну полоненими, вважає, що найближчим часом може відбутись ще один обмін.

Увечері в Міжнародний аеропорт «Бориспіль» з Харкова прибуло два літаки зі звільненими з полону українцями. Кілька тисяч осіб зустрічали українських героїв.

ПРЯМА МОВА:

«Дякую всім, хто зустрічає звільнених полонених у «Борисполі». Це великий день. Він також символізує низку важливих перемог, яких ми досягли і досягнемо. Наші хлопці повертаються в іншу країну – вільну, демократичну, реформовану, з твердою надією, що все у нас буде добре. І хлопців повернемо, і миротворців на Донбас запросимо, і землю нашу звільнимо від ворогів, і Донбас відродимо. У мене з цього приводу немає жодного сумніву», — заявив президент України Петро Порошенко по прибутті в аеропорт «Бориспіль».

Джерело: https://24tv.ua/ukrayina_tag1119, фото з соцмереж

Share Button