«РІДНА ПІСНЯ» ВИСТУПИЛА ДЛЯ БОРИСПІЛЬЦІВ

Один із передноворічних вечорів святковим настроєм наповнив народний гурт «Рідна пісня». Заснований 1991 року, від відроджує та зберігає українське багатоголосся, пропагує нашу пісню у світовому культурному просторі. Під керівництвом музиканта, співака, науковця, фольклориста-дослідника Василя Триліса, для якого цей рік став ювілейним, вражає художніми традиціями та особливим стилем виконавської майстерності. У репертуарі переважно пісні Центральної і Південної України, Слобожанщини та Полісся.

За роки свого існування склад гурту змінювався. Наразі це тріо у складі Валентини Орел, Катерини Левенко і Оксани Гордієць, до виступу якого долучається актор та співак Володимир Самайда. А результатом співпраці є диск «Переплачу та й буду співати» з піснями, записаними протягом 2014-2015 років.

Завдячуючи активній творчій діяльності, «Рідна пісня» лунає на фольклорних фестивалях і конкурсах в Україні і за кордоном, на великих і малих сценах, на відкритих майданчиках і в музейних залах, на телебаченні й Українському радіо.

Ідейним натхненником зустрічі бориспільської публіки з яскравим прикладом українського народного мистецтва стала голова ГО «Громада «Козацька варта» Людмила Кущ.

Заступник міського голови Людмила Пасенко наголосила, що захід несе благодійний характер: кожен бажаючий міг долучитися до збирання коштів на лікування учня 3-А класу ЗОШ № 7 Олександра Пасічника.

Вечір відкрила пісня «Ой у полі висока могила», що, за словами Василя Триліса, символізує Україну – «яка завжди у біді, серед чужих, але співає». Про неоднозначність почутого, на тлі прихованого, зауважив і при виконанні балад. Після музичні мотиви  перенесли присутніх у величний час народження Христа. З вуст виконавців на всю залу виконавчого комітету «розлилися» колядки.

Міський голова Анатолій Федорчук подякував за чудовий вечір, який нагадав йому, як у дитинстві в хаті лунали такі пісні. Вручив Подяку і кожному на згадку про Бориспіль книгу «Нитка життя. Зі спадщини Павла Чубинського». Завершило зустріч спільне виконання пісні «Многая літа».

Інф. «ТС»

Share Button