ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ У ШКОЛАХ ТА ДИТСАДКАХ: ЧИ БУДЕ КАЛОРІЙНІШИМ БОРЩ ВІД ДОРОЖЧОГО М’ЯСА?

В. о. начальника районного відділу освіти Наталія Кручко на черговій колегії РДА поінформувала, що на 2014 рік з районного бюджету на харчування учнів виділено 2788,3 тис. грн (100%) та 1415,3 тис. грн зі спеціального фонду.

Вартість одноразового гарячого харчування на одного учня становить у середньому 7 грн. Учні 1-4 класів та учні пільгових категорій (діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з малозабезпечених сімей) харчуються безкоштовно. У Кийлівському, Мартусівському, Пролісківському НВО, Гнідинській, Сошниківській, Старинській, Процівській ЗОШ 100% дітей охоплено гарячим харчуванням.
Натуральні норми харчування в школах району у середньому виконуються на 90%.
Овочеву продукцію в усіх закладах заготовлено в необхідній кількості. В основному, овочі придбано в місцевих фермерських господарствах, частково надані батьками, а частина шкіл має овочі із власних ділянок (Вороньківська, Головурівська, Дударківська, Мирненська, Старинська ЗОШ).
У дошкільних навчальних закладах району виховується 2510 дітей дошкільного віку. 13 учнів першого класу, які навчаються на базі ДНЗ «Малятко» с. Сеньківка, також отримують якісне харчування.
Аналіз виконання норм харчування засвідчив, що у більшості ДНЗ виконуються норми зі споживання основних життєво необхідних видів продуктів (загальний відсоток становить 96%), середня вартість за цей період – 20 грн 45 коп.
Основними постачальниками є місцеві підприємці та підприємства: СПД Скачкова Л.М., Погребний М.М., Калина Н.Ф., Василець Л.М., Колосовська Л.П., Проноза І.С., Станкевич О.В., Кузьменко, ТОВ «ОГМАС», СТ «Вишенька», Старинська птахофабрика, Іванківське споживче товариство та ін.
— Проте існує проблема з цінами на продукти харчування. Особливо велика розбіжність у постачальників щодо цін на м’ясо (від 69 до 77 грн), рибу (від 33 до 48 грн), олію (від 16 до 24 грн). Варто було б провести нараду з підприємцями щодо встановлення прийнятних цін на продукти для навчальних закладів. Адже щоквартально проводиться моніторинг цін по району та області. На мою думку, ціни наших постачальників не можуть перевищувати середні ціни по району. Тому просимо районну державну адміністрацію посприяти у вирішенні цього питання.
Усі проблеми, пов’язані з харчуванням дітей, можуть бути розв’язані лише за умови плідної співпраці відділу освіти, директорів навчальних закладів, сільських голів, райдержадміністрації та районної ради.

Share Button