Ощадливість чи жадібність?

Час від часу до нашого будинку під’їздить шикарний чорний «Мерседес», з якого виходить не менш шикарний чоловік. Швидко-швидко, як злодій, він дістає з багажника пакети зі сміттям, влучно закидає їх у баки і… їде.

У такий спосіб на вивезенні сміття «економлять» більше половини бориспільців, які живуть у приватному секторі. Ціна питання – менше 400 грн на рік. Але навіщо платити більше?

У Борисполі лише 3,3 тис. дворів уклали договори на вивезення сміття

У КП «ВУКГ» підкреслюють, що договори на сьогодні укладено лише з 3,3 тис. садиб. Ця цифра, до слова, тримається вже кілька років, хоча комунальники і запевняють, що кількість договорів зростає.

«Підключити» собі послугу «вивезення сміття» можна двома способами – прийти до «ВУКГ» і підписати договір або ж «здати» гроші голові вуличного комітету, якщо такий є.

Вартість вивезення сміття на рік – 381 грн 60 копійок. Проте за бажання можна укласти договір на півроку, квартал чи навіть місяць, а потім, коли будуть гроші, продовжити його.

Черг немає

Аби укласти договір на вивезення сміття, необхідно 3-4 хвилини, запевняють комунальники. Окрім того, стояти в чергах не доведеться – їх просто немає.

«Ми приймаємо дуже швидко. Кому потрібно – допомагаємо в оформленні. Кількість бажаючих укласти договір щодня різна: учора прийшло понад 20 осіб, сьогодні – 10», — повідомили в дільниці саночищення.

Хто не платить?

У «ВУКГ» запевняють, що надсилають листи тим бориспільцям, які живуть у приватному секторі і не платять за вивезення сміття.

«Існують списки, ми надсилаємо тим жителям звернення і пропозиції щодо укладення договору, де вказуємо вартість послуг і наші контакти», — кажуть у відділі саночищення.

Однак такі «листи щастя» малоефективні, особливо якщо приватна садиба розташована біля багатоповерхівки, адже «вмикається» жадібність: навіщо платити, коли можна викинути сміття у бак безкоштовно?

Нагадують про необхідність продовження контракту і постійним клієнтам.

«За тиждень надсилаємо кожному повідомлення, що термін угоди збігає, і її необхідно продовжити», — повідомили у «ВУКГ».

Бориспільці «економлять», «ВУКГ» – втрачає

Тоді як бориспільці всіма правдами й неправдами намагаються зекономити кілька сотень на смітті, комунальне підприємство – втрачає, працюючи задарма.

Позитивний досвід у цьому питанні має Біла Церква – там кількість угод на вивезення сміття становить 95%.

Замість смітника – дитячий майданчик

Кілька гойдалок і гірка – біля Міського будинку культури почали облаштовувати дитячий майданчик. Десятки років на тому місці був смітник, з якого комунальники не встигали вивозити мотлох. Місцевим такий задум подобається. Сміттєві баки перенесли в один із дворів, і тепер вони стоять напівпорожні.

«Нині у нас все прекрасно. Машинами сюди ніхто не заїде. Раніше сміттєві баки біля будинку культури були завалені, а сьогодні – напівпорожні, бо із приватного сектору сміття більше ніхто не несе», — каже Володимир.

Чоловік упевнений, що заплатити за вивезення сміття може кожен, усе залежить від людей і їх добросовісності.

Щоправда, добросовісності багатьом бориспільцям бракує, адже неподалік, на вулиці Сергія Оврашка, вже вимальовується новий смітник. Тож місту потрібні не тільки локальні блискучі ідеї, а й комплексне розв’язання проблеми, бо в інший спосіб вибратись із сміття не вдасться.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button