НОВОСІЛЛЯ СВІТЛИЦІ ПО-УКРАЇНСЬКИ

Світлицю на базі гуртка «Народознавство» міського Центру туризму та краєзнавства учнівської молоді відкривали за всіма канонами українських традицій. Атмосфера – хоч нові «Вечори..» пиши, або «Сватання на Гончарівці». Від вікон до стін – все дихає українським, та й двері відчинені для кожного – від малого до великого.

Найперше для господарів (подружжя Кравчунів — Сергія й Олени) — хліб і рушник, слово і пісня від народного фольклорного аматорського ансамблю «Травневі роси» (кер. Інна Миколаєнко). Директор центру Тетяна Рахуба наголосила: «Це робота не одного дня. Найбільшу лепту з усього, що потрапляє в поле зору, вклала «Спілка митців Борисполя». Її голова Олена Кравчун і є керівником новоствореного гуртка, який вже незабаром дихатиме на повні груди і прийматиме у своїх стінах екскурсії школярів. Чоловік Олени Іванівни – Сергій Степанович, підтримував дружину скромно, хоча хвилювався чи не найбільше і особисто доклав чимало зусиль для створення найважливішого експонату – печі, біля якої кожен волів сфотографуватися, а діти випробовували на міць. Декоруванням кімнати і наповненням її природною красою займалася майстриня Наталія Федорова.

Серед поважних гостей люди, які словом і ділом віднині йтимуть пліч-о-пліч зі світлицею. Серед них заступник міського голови Людмила Пасенко, яка зауважила: «Це справжній приклад того, як потрібно гуртуватися навколо ідеї краєзнавства. Тетяна Георгіївна вчить дітей любити природу, Олена Іванівна – не втрачати те народне ремесло, яке є нашим генетичним кодом». Символічно Л. Пасенко подарувала господарям книгу «Нитка життя: зі спадщини Павла Чубинського», яка стане у нагоді для роботи дітей в гуртку.

Начальник управління культури, молоді та спорту Наталія Погребна подбала, аби на вікнах світлиці з’явилися рушники. Начальник управління освіти та науки Тетяна Чернойван підкреслила: «Завдяки таким життєлюбам, як ви, вірю, українське житиме».

Серед гостей, які привітали господарів із новосіллям, провідний спеціаліст Київського обласного центру народної творчості та культосвітньої роботи Тамара Негода, директор музею Наталія Йова, головний спеціаліст управління освіти і науки Тетяна Павленко, директор бібліотеки Жанна Кручиніна, члени творчого клубу «Спілка митців Борисполя», спілка митців Баришівщини «Білий квадрат» на чолі з Заїрою Коваленко, директор майстерні «Пепса» Володимир Чекулай.

Секретар міської ради Ярослав Годунок особисто надав чимало експонатів для відкриття, багато з яких подарував, і на відкритті розповів: «Сюди треба перенести не одну хату. Пропоную усім керівним складом помандрувати і розпочати з сіл Черкащини».

О. Кравчун подякувала всім, хто долучився до створення світлиці: міській владі, працівникам освіти, культури, членам «Спілки митців Борисполя» і небайдужим.

Насамкінець спеціальний гість зі столиці – вокальне тріо «Рідна пісня» – виконало декілька пісень, серед яких «Многая літа». А потім, як годиться, гостей запросили до столу, за яким частували коронною стравою – гарбузовою кашею.

Тетяна Підгурська, «ТС»

Share Button