МІЖ СТРАХОМ ТА «ІСТЕРИКОЮ»

Убивцю жінки на Головатого шукають і досі. Невизначеність породжує страх – звідси й чутки про «маніяка» і фейкові фотороботи нападника.

Влада запевняє, що на вулицях безпечно, але бориспільці у соцмережах твердять, що їм страшно вийти на вулицю. Напруження зростає й через повідомлення про нібито стрілянину на Київському Шляху та «мінування» шкіл. Тож чи дійсно Бориспіль такий небезпечний?

Ярослав Годунок: «На вулицях міста безпечно»

За словами секретаря міської ради Ярослава Годунка., ситуація у місті контрольована, а істерику «розганяють» у соцмережах.

«На вулицях міста почуваюся в безпеці, але не знаю, чи можуть сказати те ж саме про себе жінки? Проте питання в іншому, хто раніше у соцмережах таку істерику робив? Криміногенна ситуація, яка була –  така й залишилась», — сказав Я. Годунок і додав, що тісно контактує з поліцією і не зі слів знає про пошуки вбивці.

«Та людина (убивця – ред.) є на відео. На кадрах видно незвичну ходу та одяг», — розповів Я. Годунок і зауважив, що разом із друзями долучився до пошуків.

Я. Годунок закликав бориспільців не боятися, адже нині над цією справою працюють і оперативники, і поліція.

Тетяна Чернойван: «Удень на вулицях Борисполя спокійно, а ввечері – тривожно»

На цьому наголошує начальник управління освіти і науки Бориспільської міської ради Тетяна Чернойван. Тривожні відчуття, за її словами, пов’язані з убивством на Головатого.

Якщо говорити про безпеку школярів, то у цьому випадку очільник освіти нагадала, що у вечірній час, з 20.00, вони мають перебувати на вулиці у супроводі батьків.

Що ж стосується роботи поліції, то Т. Чернойван оцінила її на «добре», порівняно з минулими роками.

«І на виклик швидко приїздять, і вулиці патрулюють, але якщо брати за європейськими мірками, то цього поки замало», — додала вона.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

 

А ТИМ ЧАСОМ…

Рівень організованої злочинності в Україні б’є рекорди

Україна зайняла 113-те місце в списку зі 137 країн світу за рівнем впливу організованої злочинності на бізнес.

Згідно з даними рейтингу, складеного фахівцями Світового економічного форуму, Україна опинилася в групі країн з найгіршою ситуацією поряд з державами Південної, Латинської Америки й Африки. Поруч з Україною 112-те місце займає Уганда, а 114-те – Тринідад і Тобаго.

Результати оцінювання показали, що рівень впливу організованої злочинності найменший у Фінляндії, Норвегії, Омані, Ісландії, Сингапурі, Катарі, ОАЕ, Новій Зеландії, Люксембурзі та Естонії.

Антилідерами списку стали Сальвадор, Гондурас, Венесуела, Мексика, Гватемала, Ямайка, Колумбія і Чад.

Із сусідніх з Україною країн Польща посіла 54 місце, Угорщина – 56-те, Словаччина – 64-те, Румунія – 71-те, РФ – 86-те, Молдова – 94-те. Нижче України з європейських країн тільки Болгарія – 117-те та Італія – 123-те місце.

Великобританія – на 28 позиції, Японія – на 35-ій, Канада – на 45-ій, Франція – на 48-ій, США – на 57-ій, Німеччина – на 59-ій, Китай – на 79 місці.

Фахівці складали рейтинг на основі даних за 2015-2016 роки. Країнам виставляли оцінки від 1 до 7, де 1 – значний вплив організованої злочинності на бізнес, а 7 – відсутність впливу.

 

Share Button