Схилили голови, запалили лампадки

МИ ПАМ’ЯТАЄМО…

МІСТО. Останньої суботи листопада, у День пам’яті жертв голодоморів в Україні, бориспільська громада згадувала невинно замучених голодом земляків. Розпочався захід традиційно з поминального молебню у Свято-Миколаївському храмі, продовжився біля пам’ятного знака.

Зворушливу поезію про ті трагічні події продекламували актори Муніципального театру «Березіль». Т.в.о. міського голови Микола Корнійчук наголосив, що у Борисполі, де серед населення переважали хлібороби, також пухли і помирали від голоду. Секретар міської ради Ярослав Годунок під час виступу зауважив, що неможливо пробачити тим представникам московсько-комуністичного режиму, які влаштували цю трагедію в Україні, які не жаліли навіть дітей, боячись волелюбності, незалежності та спротиву українців.

Депутат міської ради Ігор Петренко висловив глибоке переконання, що трагедія голодомору сталася тому, що влада на той час в Україні за суттю своєю була не українською. Чиновники, які сиділи в Москві і віддавали злочинні накази на знищення українського народу, робили це умисно і цілеспрямовано.

Науковий співробітник Бориспільського державного історичного музею Тетяна Гойда поділилася спогадами, як працівники музею збирали свідчення про голодомор у Борисполі. На основі цього заклад видав збірку «Бориспіль у роки голодомору в серцях і пам’яті». Водночас Т. Гойда наголосила, що за останній час нашій громаді вдалося чимало зробити на шляху до декомунізації, і робота в цьому напрямі не припиняється.

Завершився мітинг-реквієм покладанням квітів до пам’ятника жертвам Голодоморів в Україні, що на Книшовому меморіальному парковому комплексі.

РАЙОН. 25 листопада біля Меморіалу пам’яті жертвам голодоморів 1921-1922, 1946-1947 та найстрашнішого 1932-1933 років відбувся районний мітинг-реквієм. Очільники району, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, депутати районної ради, сільські голови, директор шкіл, громадськість Бориспільщини низько схилили голови перед пам’яттю українців, безневинно убієнних голодом. Поминальні дзвони збудили вічну пам’ять про земляків: запаливши свічки, хвилиною скорботи вшанували всіх жертв Голодоморів України.

Молебень за загиблими відслужив настоятель УПЦ Київського патріархату, Благочинний Бориспільського та Баришівського району, митрофорний протоієрей от. Ігор. У служінні взяли участь священнослужителі Бориспільського благочиння: от. Володимир з Пролісок, от. Богдан із Чубинського, от. Олег із Сошникова, от. Іван із Малої Олександрівки, от. Михаїл із Березані, от. Михаїл з Гнідина, от. Леонід з Артемівки, от. Сергій зі Старого.

До присутніх звернулися перший заступник голови РДА Руслан Садовський, заступник голови райради Іван Недогибченко, автор книги «Набат вічної скорботи. 1932-1933 роки на Бориспільщині», краєзнавець Андрій Зиль.

Інф. «ТС»

Share Button