Скласти повноваження не дали

Із сесії Бориспільської міської ради

35 пленарне засідання Бориспільської міської ради відбулося 16 листопада. Зареєструвалося 27 депутатів. На порядку денному понад 100 питань та десяток з голосу. Розпочалася сесія традиційно – міський голова Анатолій Федорчук привітав депутатів-іменинників, які святкували День народження у міжсесійний період.

Вшанували пам’ять загиблого героя

Під час засідання хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблого героя, нашого земляка, колишнього військовослужбовця 72-ої механізованої бригади Олександра Дудченка. Указом президента України О. Дудченка посмертно нагороджено орденом «За мужність». Для вручення нагороди, яку передав військовий комісар Борисполя Роман Горбач, запросили батька героя – депутата міської ради Олександра Дудченка.

Не поділили територію

На сесію завітали мешканці будинку, що по вул. Головатого, 20, причина візиту – конфлікт, що виник у них з управляючою компанією ТОВ «ЖЕК-53» та їхнім забудовником ПрАТ «БМУ-53» і триває вже два роки. А все через те, що жителі будинку хочуть встановити на прибудинковій території спортивний майданчик і паркан, а ЖЕК забороняє їм це зробити.

Окрім того, мешканців не влаштовує розміщення реклами на фасаді їхнього будинку, а також той факт, що забудовник і досі орендує землю, де побудовано будинок, та територію навколо нього, хоча його здали в експлуатацію ще п’ять років тому.

Для вирішення конфлікту бориспільські обранці заслухали обидві сторони. Найкращим розв’язанням цієї проблеми для жителів будинку міський голова вважає створення юридичної особи – ОСББ, щоб вони самостійно мали змогу обирати управляючу компанію. З цим погодився й забудовник – депутат Петро Жувак. Тож сторони, домовившись між собою, розійшлися.

Про комунальний заклад охорони здоров’я

Депутати проголосували за створення комунального некомерційного підприємства «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Бориспільської міської ради Київської області та затвердили його Статут. Відповідно до статуту центр є закладом охорони здоров’я – комунальним унітарним некомерційним підприємством, що надає первинну медичну допомогу й здійснює управління медичним обслуговуванням населення міста Борисполя, вживає заходи з профілактики захворювань населення та підтримання громадського здоров’я. Відкриють Центр там, де заплановано амбулаторію, на вул. Лютнева, 12.

Спорт — за розкладом

Також депутати затвердили розклад, за яким займатимуться вихованці Бориспільської дитячо-юнацької спортивної школи у спортивному комплексі Ліцею «Дизайн-освіта» ім. Павла Чубинського. Секретар міської ради Ярослав Годунок озвучив пропозицію: з понеділка по п’ятницю – з 17 до 21 години, а у вихідні дні – з 9 до 21 години. Для цього назначать відповідальну особу й технічний персонал, який прибиратиме приміщення.

Про зміни до бюджету

Депутати проголосували за зміни до бюджету на 2017 рік. Так, додатково виділили кошти на ремонт доріг, тротуарів, житлових будинків, на освітню, культурну та спортивну галузі тощо. Виділили 120 тис. грн на придбання книжкового видання Валентини Стрілько-Тютюн «Грона українських повстань», що висвітлює антибільшовицький спротив на Бориспільщині, з метою поповнення бібліотечних фондів краєзнавчою літературою.

Окрім того, на виконання Програми матерільно-технічного забезпечення Управління патрульної поліції у Борисполі виділили 59 тис. 800 грн, на придбання технічних засобів для ГФ «Сектор Безпеки» – 143 тис. грн.

Про складення повноважень

Секретар міської ради Ярослав Годунок вирішив достроково припинити свої повноваження. Відповідне рішення він підготував для розгляду на сесії. Це питання викликало неабияку цікавість серед мешканців Борисполя, оскільки в соціальних мережах деякий час тому викладено заяву Я. Годунка про відставку, хоча на сесії увага на цьому не акцентувалась. Більшість депутатів не підтримали таке рішення секретаря й проголосували проти складанням ним своїх повноважень.

Депутат міської ради Євгеній Боженко запропонував Я. Годунку відзвітувати про свою діяльність на посаді секретаря міської ради на наступному пленарному засіданні Бориспільської міської ради.

Припинити повноваження також вирішив бориспільський обранець Рустам Хамракулов. Однак це рішення депутати не підтримали.

Виділили матеріальну допомогу

Проголосували за виділення одноразової адресної матеріальної допомоги незахищеним верствам населення міста Борисполя, які опинилися в складних життєвих обставинах, у тому числі й 85 тис. грн хворій дитині, якій необхідно терміново зробити операцію.

Аби знизити тарифи на воду

Бориспільські обранці розглянули питання про взяття зобов’язань міською радою на погашення частини інвестиційної складової тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення.

Заступник міського голови Людмила Ковальова зауважила: оскільки тарифи економічно обґрунтовані, то інвестиційну складову, що стосується погашення кредиту, який сплачує КП «Бориспільводоканал», і є складовою тарифу на водопостачання та водовідведення, вирішено погасити з міського бюджету. Це питання довго обговорювалось з юридичним та фінансовим відділом, досліджувалась законодавча база – наразі діє закон про фінансову допомогу, який набрав чинності з 2 серпня цього року. Як наголосила Л. Ковальова, щоб прийняти рішення про надання фінансової допомоги Бориспільводоканалу з метою зменшення тарифів і щоб міська рада взяла на себе зобов’язання погашати цю частину тарифів (за водопостачання 1 грн, за водовідведення 1 грн 52 коп – 1 куб. м. води), необхідно за 105 днів звернутися в Антимонопольний комітет, який і досліджуватиме це питання, працюватиме разом з міською владою та комунальним підприємством. І тільки після отримання ствердного висновку можна прийняти таке рішення. Проект рішення вже підготовлено, залишилось дочекатись позитивного висновку Антимонопольного комітету.

Депутат Олександр Дудченко запропонував запровадити у Борисполі картку мешканця міста, аби не чекати три місяці, і допомогти людям, які дійсно не спроможні платити за комуналку, уже зараз. Надати їм адресну допомогу. На його думку, таким чином кошти використовуватимуться раціональніше.

Депутати це питання відправили на довивчення.

Різне

Окрім того, бориспільські обранці затвердили новий перелік адміністративних послуг, що надаються Центром надання адміністративних послуг міста Борисполя, та нове Положення про органи самоорганізації населення у місті Борисполі.

Депутати надали дозвіл КП «Виробниче управління комунального господарства» списати з балансу основні засоби в зв’язку з непридатністю їх для подальшої експлуатації. Мова йде про старі світлофорні об’єкти. Запропонували передати їх патрульній поліції для проведення навчань дітей з безпеки дорожнього руху. Для цього планується облаштувати спеціальний майданчик.

Одним із додаткових питань, що розглядалися на сесії, було питання про внесення змін до складу виконавчого комітету Бориспільської міської ради. Так, замість Володимира Борисенка запропоновано включити до комітету Андрія Цвілюка. Однак ця пропозиція не знайшли достатньої підтримки у депутатів. Бориспільським обранцям хотілося почути думку самого В. Борисенка, однак його не було на засіданні. Депутати повернулись до цього питання вдруге, проте так і не проголосували за зміни.

Надія КРИВОЛЬЧЕНКО, «ТС»

Share Button