У ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ:  Вшанували героїв, які віддали свої життя заради майбутнього України

У МІСТІ. У День Гідності та Свободи біля пам’ятника Героям Небесної Сотні зібралися керівництво міста, депутати міської ради, представники громадськості, політичних партій, управління патрульної поліції, Національної Гвардії України, прикордонного загону ОКПП «Київ». Присутні згадали подвиг тих, кого об’єднало прагнення до свободи і змін, адже революція, насамперед, відбулася у нашій свідомості. Хвилиною мовчання вшанували всіх, хто загинув, захищаючи незалежність і свободу України.

Секретар міської ради Ярослав Годунок наголосив, що Революцію Гідності, яка розпочалася на Майдані 2013-го, не завершено, адже те, чого вимагав український народ, ще не стало реальністю. Своїми спогадами та сподіваннями на майбутнє ділилися активісти та учасники тих зимових подій: помічник народного депутата України Сергія Міщенка Юрій Сороколат, депутати міської ради Володимир Нагорний, Ігор Петренко, Валерій Мартишко, В’ячеслав Деркач, голова Бориспільської міської організації «Народний Рух України» Анатолій Чабанюк, громадські активісти Революції Гідності Ольга Дегтярьова та Наталія Косарчук. З промовами виступили заступник начальника відділу персоналу ОКПП «Київ» майор Сергій Шаповал, заступник директора державного історичного музею Володимир Литвин, поетеса Ніна Габінська. Зворушливим та натхненним був виступ учасника Революції Гідності, який отримав поранення під час найкривавіших днів на Майдані, Володимира Проценка. Він закликав ніколи не забувати, через що довелося пройти активістам, завжди пам’ятати Героїв, які віддали своє життя у боротьбі за Україну.

Завершився мітинг спільним виконанням Державного Гімну України. Потім усі бажаючі мали змогу долучитися до флешмобу «Україна – територія гідності і свободи», який зініціював Молодіжний парламент. Кожен учасник міг залишити символічний відтиск долоні на прапорі України, який буде передано до музею.

Уже наступного дня лідери Асоціації учнівського самоврядування біля пам’ятника Героям Небесної Сотні запалили свічки, відтворили хронологічні події Революції Гідності та у хвилині мовчання вшанували тих, хто віддів своє життя за Україну.

Інф. «ТС»

 

У РАЙОНІ. Заходи з нагоди Дня Гідності та Свободи розпочалися з покладання квітів до стели Героям Небесної Сотні, що в Мирному, і продовжилися у Гнідині.

При в’їзді до Гнідина, біля пам’ятного знака Юрію Вербицькому, зібралася громада Бориспільщини, аби вшанувати громадянський подвиг і мужність учасників доленосних для України подій восени 2004-го та з листопада 2013-го по лютий 2014 року. Очільники району – заступник голови РДА Сергій Білецький, заступник голови районної ради Іван Недогибченко,  керівники відділів та структурних підрозділів РДА, районні депутати, сільські голови хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих на Майдані та під час АТО на сході України.

До громади району звернувся Гнідинський сільський голова Олександр Лазаренко та Почесний громадянин Бориспільського району, ініціатор зведення пам’ятного знака Юрію Вербицькому Василь Галатенко. Музично-патріотичне оформлення дарував присутнім ансамбль «Берегиня» Гнідинського ЦКД під керівництвом Віталія Сахацького.

На знак пам’яті про героїв, які відділаи свої життя за Свободу та Гідність нашої держави, поклали квіти до пам’ятника Ю. Вербицькому – Білому Янголу з перебитим крилом, як символу боротьби і святості людського духу.

Інф. «ТС»

Share Button