Глава МОЗ сказав, коли в Україні очікують вакцину від коронавірусу

Україна очікує вакцину від коронавірусної хвороби на кінець першого – початок другого кварталу 2021 року. Про це міністр охорони здоров’я Максим Степанов сказав під час години запитань до уряду у Верховній Раді 4 грудня.

«Україна отримає вакцину близько 8 млн доз по глобальній ініціативі COVAX. До 7 грудня у нас підписання відповідних документів. Я думаю, що термін це кінець першого – початок другого кварталу», – сказав Степанов.

Він зазначив, що Україна знаходиться на стадії фіналізації домовленостей зі світовими компаніями виробництва вакцини від коронавірусу, які вже закінчили проведення третьої фази клінічних випробувань, зокрема компанія Pfizer. За його словами, їх розраховують отримувати починаючи з другого кварталу наступного року.

При цьому Степанов додав, що у державному бюджеті на вакцинацію населення від коронавірусної хвороби потрібно закласти 15,1 млрд гривень. Він зазначив, що вакцинувати від COVID-19 за державні кошти потрібно в першу чергу людей, які знаходяться в групі ризику за професійною ознакою, а саме: медичні працівники, працівники освіти та працівники Нацполіціїї, а також люди старші 60-ти та з супутніми захворюваннями.

 

Share Button