Максим Степанов: «На медичну сферу наступного року необхідно 296 мільярдів»

На медичну сферу наступного року необхідно 296 млрд гривень. Про це на брифінгу сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«Від фінансування медицини залежить те, як ми житимемо наступного року. Бюджетний процес вийшов на фінішну пряму, і на завершення цього процесу я сподіваюся на усвідомлення, відповідальність, інколи совість наших народних депутатів… Ми розрахували, що нам потрібно 296 млрд гривень. Це та сума, яка нам потрібна, щоб нас дійсно якісно лікували», – сказав Степанов.

За словами міністра, в цій сумі передбачені і збільшені зарплати лікарям – мінімум 23 тис. гривень, середньому медперсоналу — 17 тис. гривень, молодшому медперсоналу — 12 тис. гривень. Також враховані вартість ліків, лікарських засобів, які мають бути в лікарні, вартість лікування конкретних захворювань. Окрім цього, в цій сумі враховані кошти в розмірі 15,1 млрд гривень на закупівлю вакцини від COVID-19.

Степанов нагадав, що замість запропонованої МОЗ суми на наступний рік у 269 млрд гривень уряд затвердив у проєкті бюджету на 2021 рік на медичну сферу 159 млрд.

Share Button