ГУРТ «РАНА РІДІБУНДА» ВІДСВЯТКУВАВ 20-РІЧЧЯ І ЗАКІНЧИВ СВІЙ ТВОРЧИЙ ШЛЯХ

У жовтні бориспільський рок-гурт «Рана Рідібунда» відсвяткував своє 20-річчя. На сцені міського Будинку культури  протягом п’ятигодинної програми згадували, з чого все починалося, вітали колектив і насолоджувалися його творчістю. Через два дні у соціальних мережах лідер «Рана Рідібунди» Дмитро Футорний повідомив: «Гурт завершив свою спільну творчу діяльність, закінчив свій творчий шлях і більше не вийде на сцену». Якими ж були терни, що подолав колектив, аби дістатися зірок, і чим запам’ятається — у матеріалі «ТС».

ПЕРШІ РЕПЕТИЦІЇ – НА КВАРТИРАХ

Гурт RANA RIDIBUNDA (з лат. – «жаба озерна») з’явився в результаті довгого процесу протягом весни-літа 1997 року. Засновники – Дмитро Футорний, Юрій Богурський, Іван Тирнов.

Перш ніж базою для репетицій стала художня майстерня «Пепса», яку запропонував її директор Володимир Чекулай, і переходом з дешевих інструментів на «електрику», збиралися один в одного на квартирах. Серед пілотних назв гурту «Габотыфу», «Недоимки прошлых лет», «Милолента Милолента».

На відміну від інших колективів, «Рана Рідібунда» мав авторський матеріал. Перший концерт відбувся 25 жовтня 1997-го в актовій залі ремонтно-транспортного підприємства. Тієї осені гурт започатковує у місті рок-фестиваль «Старий новий рок», який після першого проведення у січні набуває статусу традиційного.

Перший альбом (1998) «Дыра», попри низьку якість запису та рівень виконання, знаходить свого слухача і приносить популярність музикантам у неформальних колах Борисполя. Вже через два роки, «набиваючи руку» на концертах місцевого рівня, гурт записує «Раннее утро», композиції якого швидко ширяться як серед бориспільських фанів, так і студентських гуртожитків міст Києва, Чернігова, Кривого Рогу та ін.

УСПІХ ЗІ ЗМІНОЮ СТИЛЮ

2002 року в результаті кадрових пертурбацій у групі помітна зміна стилю з більш ліричного на важкий. Нові аранжування пісень дозволяють підкреслити реалістичність текстів і надають композиціям більш енергійного та агресивного звучання. Вже наприкінці цього року у новому форматі гурт відсвяткував своє п’ятиріччя.

Подальший розвиток «Рана Рідібунди» потребував коштів, тому учасники випробували свої сили в розважальних програмах ресторанів і барів. Результат не виправдав очікувань, до того ж «олії у вогонь» підлив не завжди тверезий контингент, і гурт назавжди відмовився від ідеї подібного заробітку.

2003 року «Рана Рідібунда» виходить на київську сцену, а вже 2005-го бере участь у декількох музичних заходах Херсона і Херсонської області під егідою продюсерського центру Григорія Борзенка та у фестивалі The Global Battle of the Band м. Київ.

За везінням долі учасники групи знайомляться з фундатором фестивалю «Буде драйв» лідером гурту Nolens Volens Анатолієм Вороном. Цей факт багато в чому сприяє подальшому просуванню групи на столичних майданчиках.

ВЛАСНА СТУДІЯ ТА НОВІ ЗВ’ЯЗКИ

У вересні 2007 року «Рана Рідібунда» створює свою студію (RRR – RANA RIDIBUNDA Records), і вже 10 листопада стартує робота над записом  третього альбому «Отвыкшим слушать весну», перший тираж якого побачить світ через два роки.

Наприкінці літа 2009 року гурт бере активну участь у створенні творчого об’єднання «Бориспільський рок-клуб». У рамках заходів під егідою цієї організації колектив виступає на концертах, в тому числі за участі рок-легенди – групи «Чорний обеліск», в містах Київ, Біла Церква, Бориспіль.

У цей період концертні програми, організовані «Бориспільським рок-клубом», переважно проводяться в пабі «Шериф», з власниками якого тісно співпрацює «Рана Рідібунда». Вже згодом ця співпраця переросте  у вихід на байк-рок-н-рол клуб «Route 66», байк-фестиваль «GOBLIN – SHOW-12» в Одесі, некомерційний рок-фестиваль «HungryDog», що в одному зі столичних клубів «Бінго».

У липні 2010 року колектив працює над записом четвертого альбому «Стерилизация государством», який презентує у травні 2015-го у рестопабі Dr.Pub. Дружба із закладом дозволила провести низку концертів в акустичному та електричному форматах.

ЮВІЛЕЙНИЙ ФІНІШ

28 жовтня, попри вхід за квитками, будинок культури вщент заповнила публіка віком від 10 до 60 років. Для прихильників «Рана Рідібунди» фотозона, диски, значки та настінні календарики із поточним складом рок-гурту. Ювіляра з 20-річчям привітали «SERIFF», «Critiqual Quinta», «УРАН 235», проект «ОЛД Бунд», «Крилаті», «12 LS», Олексій Наумов і «КО (Матрац-бенд)». Прозвучали найбільш популярні композиції як у виконанні колективу, так і в інтерпретації колег.

За дорученням міського голови Анатолія Федорчука його заступник  Людмила Пасенко зачитала вітальну адресу і подарувала пивні келихи із символікою міста. Начальник управління культури, молоді та спорту Наталія Погребна вручила подяку за плідну співпрацю і до комплекту попереднього подарунка кожен з членів гурту отримав креативні букети «до пива». Своєрідно-креативним став ювілейний торт зі світлинами «Рана Рідібунди» та великою цифрою «20».

Концерт з 19:00 до опівночі відбувся ніби на одному подиху. Під час окремих композицій люд навіть танцював.

Уже через два дні у соціальних мережах лідер гурту Дмитро Футорний повідомив, що «Рана Рідібунда» більше не вийде на сцену: «Друзі! Разом з вами пліч-о-пліч ми йшли 20 років. Це був по-справжньому великий і чудовий шлях, насичений яскравими враженнями, радістю і сумом, перемогами і поразками, надією і розчаруванням. Ми пройшли цей шлях гідно і плідно, насолоджуючись світлом творчого спілкування, підтримуючи один одного, роблячи один одного кращими.

Пишаємось своїм творчим доробком – чотири неповторних і самобутніх альбоми, які є ілюстрацією вражень, прагнень, емоцій, втіленням думок не тільки самих музикантів, а й усієї залученої до нашої творчості громади . Слухаючи композиції з цих альбомів, ми з вами завжди зможемо перенестися в далеке і не дуже минуле, згадати чудові моменти нашого спілкування, знову пережити неповторні миті нашої духовної близькості і радість від відчуття себе в полоні неповторної атмосфери концертів гурту. Хай ці ностальгічні мандрівки завжди будуть світлими і радісними… Щиро ваш, Дмитро Футорний (екс-«Рана Рідібунда»).

За словами лідера гурту, незмінного учасника і автора більшості пісень, наразі кожен планує сконцентруватися на власних музичних проектах та на творчій діяльності в інших музичних колективах. А нам залишається побажати лише успіху і подальших творчих досягнень «крізь терни до зірок».

Тетяна Підгурська, «ТС»

Share Button