Про мамограф та амбулаторію

34 позачергова сесія Бориспільської міської ради розпочалася опівдні 3 листопада та тривала протягом години. На порядку денному шість земельних питань та декілька з голосу. Зареєструвався всього 21 депутат та міський голова з 35.

Спочатку розглянули додаткові питання, які стосувалися придбання мамографа та подальшого місця його встановлення, а також виділення приміщення під амбулаторію сімейної практики медицини. Як виявилось, ці два питання взаємопов’язані, оскільки саме в амбулаторії в майбутньому планують розмістити мамограф.

За словами міського голови Анатолія Федорчука, щоб оголосити тендер на закупівлю мамографа, необхідно на пленарному засіданні прийняти рішення – визначитись з місцем розміщення цього діагностичного апарата.

У зв’язку із впровадженням медичної реформи, щоб покращити первинну допомогу та підвищити якість надання медичних послуг жителям міста, у Борисполі планують створити комунальний медичний заклад – амбулаторію сімейної практики медицини. Наразі розробляють Статут цього медзакладу.

Під амбулаторію передадуть приміщення колишнього магазину «Смак» на вул. Лютнева, 12. Територія у 425 квадратних метрів дасть змогу встановити там мамограф. Також в амбулаторії, окрім сімейного лікаря та педіатра, працюватимуть ще й вузькопрофільні спеціалісти, такі як хірург та ін.

Депутат Юрій Адамовський поцікавився, наскільки безпечно для жителів прилеглих будинків таке сусідство, оскільки мамограф є джерелом іонізуючого випромінювання.

Ілля Луців пояснив принцип роботи такого апарата: «Випромінювання зменшується залежно від дистанції, тож якщо в приміщенні є дві бетонні стіни і десять метрів до будинку, то до нього випромінювання не дійде; окрім того, стіни мають обробити спеціальним рентгензахисним матеріалом. Баритова шпаклівка та спеціальний каркас перешкоджатимуть проникненню променів за територію приміщення».

Тож депутати після дискусій та обговорень більшістю голосів підтримали ці рішення та проголосували за створення амбулаторії й встановлення там мамографа.

У майбутньому, за словами міського голови А. Федорчука, є ідея у кожному мікрорайоні міста відкрити декілька таких амбулаторій, щоб жителі мали змогу за місцем проживання звернутися до лікаря та отримати кваліфіковану допомогу.

Наразі у Борисполі функціонує три амбулаторії у різних мікрорайонах, четверту планують облаштувати на вул. Глибоцькій, для якої розробляється проект, а п’ята розміститься саме на Лютневій.

Земельні питання, що розглянули на сесії, не набрали достатньої кількості голосів бориспільських обранців, тож вето міського голови, яке він наклав на ці питання, не подолано.

Надія КРИВОЛЬЧЕНКО, «ТС»

Share Button