Недоступні ліки

За інформацією міського голови Анатолія Федорчука, до нього звернувся житель Борисполя, який не зміг скористатися програмою доступних ліків. Тобто протягом місяця не мав змоги отримати в аптеці безкоштовно препарат, призначений лікарем, оскільки вичерпався ліміт коштів. Чоловік пішов до аптеки 1 листопада, однак і тоді йому відмовили.

Як пояснила директор КП «Бориспільська центральна аптека № 24» Олена Хомич, дійсно, вичерпався ліміт коштів, який для Бориспільської ЦРЛ становить 40 тис. грн на місяць. Люди займають чергу з 8-ої години ранку, кошти швидко закінчуються, адже для всього району це дуже мізерна сума.

Окрім того, за словами О. Хомич, сьогодні в аптеці існує ще й проблема із забезпеченням інсуліном хворих на діабет. На місяць виділено 95 тис. грн, на початок листопада вже використано половину коштів. Усі холодильники заповнені інсуліном, які закупили попередньо, але  коштів може не вистачити –  ЦРЛ їх не виділила.

Головний лікар Бориспільської ЦРЛ Олександр Щур зауважив, що центральна аптека ще не використала кошти у сумі 1 млн 400 тис. грн, виділені на сесії міської ради. Тож аптеці необхідно укласти договір з виконавчим комітетом Бориспільської міської ради, щоб спрямувати гроші на компенсацію препаратів інсуліну.

Інф. «ТС»

Share Button