Перша і надважлива

23 листопада відбулася І сесія нового VIII скликання Бориспільської міської ради. Із 38 депутатів, обраних до ради 25 жовтня 2020 року, на засіданні були присутні 37. На порядку денному одні з найважливіших питань, що забезпечать подальшу роботу міської ради, а відтак, і життєдіяльність міста та приєднаних до нього сіл, – Про обрання секретаря Бориспільської міської ради VIІІ скликання та Про обрання голів постійних комісій Бориспільської міської ради VIІІ скликання та затвердження складу постійних комісій.

Присягу складено

Зачитати присягу депутата Бориспільської міської ради надали право найстаршому депутату нинішнього скликання Миколі Корнійчуку, під нею поставили свої підписи всі інші депутати, заприсягнувши чесно і самовіддано працювати на благо нашої громади упродовж наступних п’яти років. Присяга з підписами зберігатиметься до закінчення каденції.

Секретаря обрано

Для проведення сесії було обрано тимчасову президію у складі Миколи Корнійчука, Владислава Байчаса та Євгенія Грони. Головував на засіданні М. Корнійчук. Після затвердження складу лічильної комісії, яку очолила Ірина Панкявічене, тимчасово головуючий зачитав звернення депутатських груп політичних партій, у якому вони запропонували обрати секретарем міської ради Владислава Байчаса. Нагадаємо, Владислав Байчас понад 10 років обіймав посаду голови Бориспільської районної ради, на виборах 25 жовтня брав участь у перегонах на посаду міського голови і за їх результатами зайняв третю позицію, а нині увійшов до складу депутатського корпусу міської ради.

Під зверненням поставили свої підписи 25 новообраних депутатів.

Фракції політичних партій «Європейська Солідарність» та «Голос» відмовилися від участі у голосуванні за кандидатуру В. Байчаса, пояснюючи це тим, що мають інформацію про тиск на депутатів напередодні сесійного засідання.

Як зауважив М. Корнійчук, секретар міськради обирається таємним голосуванням, тож кожен має право голосувати, як вважає за потрібне.

По завершенні голосування голова лічильної комісії Ірина Панкявічене поінформувала: «Для голосування було підготовлено 38 бюлетенів, повернуто 14, у процедурі взяло участь 24 депутати, які підтримали кандидатуру В. Байчаса одноголосно». Це представники політичних партій «Наш край», «Слуга народу», «Батьківщина» та ОПЗЖ.

Новообраний секретар міської ради В. Байчас подякував колегам за довіру і запевнив, що  намагатиметься зробити все від нього  залежне, щоб об’єднати депутатів, до якої б фракції вони не належали. Він, зокрема, наголосив: «Ми давали людям одні й ті самі обіцянки, і їх потрібно виконувати. А хто як голосуватиме, це вже буде на його совісті».

Постійні депутатські комісії утворено

Утворено сім постійних комісій Бориспільської міської ради: з питань регламенту та депутатської етики, контролю за виконанням рішень ради, законності, правопорядку, взаємодії із засобами масової інформації, яку очолив Володимир Сидоренко;  з питань планування бюджету, економічної реформи – Євгеній Грона; з питань транспорту, торгівлі та побутового обслуговування населення – Віталій Горкун; з питань індивідуального будівництва та землекористування – Анатолій Тур; з питань житлово-комунального господарства, приватизації,  благоустрою та екології – Ігор Шалімов; з питань освіти, культури, сім’ї, молоді, спорту, у справах релігії, соціального захисту населення та охорони здоров’я – Віра Мазура; з питань промисловості, будівництва, архітектури та інвестиційної діяльності – Катерина Вовкотруб.

Установча сесія Бориспільської міської ради VIII скликання свою роботу завершила. Однак попереду на нас чекає ще один важливий етап, від якого залежить, як наша громада житиме у найближчі п’ять років, – вибори міського голови, попередня дата яких – 17 січня 2021 року.

Інна БАКУМ, «ТС»

Share Button