Рішення виконкому не скасовано – тарифи відправлено на довивчення

26 жовтня бориспільські обранці зібралися, щоб провести 33 засідання сесії Бориспільської міської ради. Зареєструвався 31 депутат. На порядку денному – більше ста питань та десяток з голосу.

Вітальне слово, нагороди та вшанування пам’яті

Розпочали пленарне засідання з привітань та нагород. Традиційно, міський голова Анатолій Федорчук поздоровив депутатів-іменинників з днем народження у міжсесійний період. Окрім того, вручив Подяку приватному підприємцю Віктору Яцюті за безкорисливу допомогу при оформленні земельних ділянок.

У Борисполі відбулася «Спартакіада» серед громадських організацій та осередків політичних партій, в якій взяла участь 21 команда. За словами заступника міського голови Людмили Пасенко, спартакіаду приурочено пам’яті загиблих воїнів України під час АТО в Донецькій та Луганській областях. Л. Пасенко привітала переможців та вручила нагороди – кубки й дипломи. Перше загальнокомандне місце виборола команда Бориспільської міської політичної організації політичної партії «Наш край», друге – команда Бориспільської міської організації «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», третє – команда Асоціації учасників АТО Бориспільщини.

Депутат міської ради Валерій Мартишко вручив Подяку голові правління ТОВ «Трест Бориспільсільбуд» Олександру Сичу за допомогу учасникам АТО.

Громадська активістка Надія Литвиненко подякувала всім, хто долучився до відправлення автобуса від міста Борисполя, який доставили у місто Щастя для дітей.

27 жовтня – 80-ті роковини масових розстрілів української інтелігенції в лісовому урочищі Сандармох, що в Республіці Карелія. 27 жовтня, 1-4 листопада 1937 року там було розстріляно 1111 осіб, серед яких 170 українців. Це – письменники, вчені, актори. Депутати міської ради вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Допомога тим, хто потребує

До депутатів за матеріальною допомогою звернулася Марина Гойко, мама маленької дівчинки Христини, яка протягом п’яти років бореться з важкою хворобою. Коштів на лікування катастрофічно не вистачає, оскільки воно проводиться закордоном. Тож бориспільські обранці вирішили допомогти маленькій Христинці.

Також депутати проголосували за надання одноразової адресної матеріальної допомоги незахищеним верствам населення міста Борисполя, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Тарифи знову довивчатимуть

Першим питанням порядку денному і, мабуть, найактуальнішим для містян, було скасування рішень виконавчого комітету міської ради. Це стосується чотирьох рішень виконкому щодо коригування тарифів на комунальні послуги, а саме – на водопостачання та водовідведення, теплопостачання, обслуговування прибудинкових територій.

Думки депутатів з цього приводу розділились. Свої пропозиції та обґрунтування «за» і «проти» такого рішення висловили депутати міської ради Микола та Євген Грони, Володимир Нагорний, Ярослав Годунок, Ілля Луців, Ігор Шалімов, Олег Верес, Валерій Мартишко та ін. Консенсусу так і не досягли, тож після години дискусій депутати направили це питання на довивчення. До слова, на дотації комунальним підприємствам, аби ті не підвищували тарифи, необхідно виділити з міського бюджету 20 млн грн на рік.

Відтепер члени виконавчого комітету під час засідань застосовуватимуть систему поіменного електронного голосування «Рада Голос». Це рішення підтримала більшість депутатів.

Розірвали договір оренди

Бориспільські обранці проголосували за надання дозволу головному управлінню ЖКГ на розірвання договору оренди від 10.12.2003 № 7/331, укладеного з фізичною особою-підприємцем Гордієнком Валерієм Миколайовичем по вул. Київський Шлях, 71 площею 553,6 кв. м для розміщення кінотеатру. Справа, як наголошувалося на сесії, має два шляхи вирішення: або шляхом розірвання договору оренди за згодою сторін, або ж головне управління ЖКГ може подавати позов до суду, оскільки для цього є всі підстави. Кінотеатр оглядала комісія, яка виявила з боку орендаря чимало порушень.

Зміни до бюджету

Депутати проголосували за зміни до міського бюджету на 2018 рік. Виділили додаткові кошти на капітальні та поточні ремонти доріг, тротуарів, під’їзних доріг до житлових будинків, на освітню, культурну галузі тощо.

Зокрема, виділили кошти на придбання пожежного обладнання для навчальних закладів – 150 тис. 113 грн, придбання пожежних кранів для заміни зламаних у ЗОШ (19 шт. по 600 грн кожен) – 11 тис. 400 грн, облаштування автоматичної пожежної сигналізації з системою оповіщення про пожежу в ЗОШ № 3 – 190 тис. 000 грн, виконання вогнезахисної обробки дерев’яних конструкцій у навчальних закладах – 1 млн 068 тис. 690 грн, виконання монтажних робіт та введення в експлуатацію системи блискавкозахисту в НВК імені К. Могилка – 159 тис. 786 грн.

Також виділено кошти на придбання бігової доріжки та орбітреку в реабілітаційний центр Бориспільського центру спорту та ФЗН – 136 тис. 215 грн.

Новий спорткомплекс передадуть ліцею, але з умовою

Питання, кому належатиме новий спортивний комплекс на вул. Головатого, яке минулої сесії так бурхливо обговорювали бориспільські обранці, нарешті вирішено. Спорткомплекс передадуть на праві оперативного управління Бориспільському навчально-виховному комплексу «Ліцей «Дизайн-освіта» імені Павла Чубинського – спеціалізована школа І-ІІІ ступенів».

До 17.00 у спорткомплексі займатимуться учні ліцею, а як використовуватиметься приміщення у робочі дні з 17-00 та у вихідні з 9-00, визначатиме або Бориспільська міська рада шляхом затвердження розкладу занять на навчальний рік для шкіл та позашкільної освіти міста, або ГУ ЖКХ надаватиме дозвіл на його оренду відповідно до чинного законодавства, а також план організації та проведення спортивних змагань різних рівнів затверджуватиме міський голова.

Послуги повинні надаватися вчасно

Серед додаткових питань, які розглянули депутати на засіданні, було звернення до прем’єр-міністра України щодо роботи відділу у Бориспільському районі Головного управління Держгеокадастру у Київській області.

Керуюча справами виконавчого комітету Людмила Передерей повідомила, що у 2017 році до Центру надання адміністративних послуг м. Бориспіль звернулося 2326 громадян із заявами про отримання послуг, що надаються відділом Бориспільського району Головного управління Держгеокадастру в Київській області.

Мешканці Борисполя нарікають, що не можуть вчасно отримати послуги від управління, а це 1254 заявники, що становить понад 53% від загальної кількості звернень. Зокрема, послуги, які повинні надаватись у термін 14 днів (наприклад, державна реєстрація земельної ділянки), надавались у термін 21 день; послуги, що мали б надаватись у триденний термін (наприклад, витяг про нормативну грошову оцінку), надаються більше тижня. А 151 замовник і досі чекає на видачу документів, термін яких уже порушено вдвічі. Зі слів Л. Передерей, виконком неодноразово звертався до управління з вимогою усунути порушення терміну надання адміністративних послуг. Тож звернення депутати вирішили підтримати.

Проти проекту Державного бюджету на 2018 рік

Депутати проголосували за направлення Звернення до голови Верховної Ради України та прем’єр-міністра України щодо недопущення прийняття проекту Державного бюджету України на 2018 рік у пропонованій урядом редакції та супровідного до нього проекту змін до Бюджетного кодексу України.

Це призведе до знищення фінансової спроможності місцевих громад, оскільки запропонований урядом проект Державного бюджету України на 2018 рік покладає на плечі місцевих бюджетів оплату пільг на житлово-комунальні послуги для відповідних категорій, оплату заборгованості населення за житлово-комунальні послуги, оплату перевезення пільгових категорій громадян, фінансування медичної і освітньої галузей. Окрім того, згортається підтримка місцевого самоврядування, адже до державного бюджету вилучаються кошти місцевих громад, а саме – збільшується розмір реверсної дотації з 50 до 80%.

Необхідно доопрацювати вищевказані законопроекти з урахуванням інтересів місцевих громад та відповідно до мети реформи місцевого самоврядування.

Надія КРИВОЛЬЧЕНКО, «ТС»

Share Button