У МОЗ назвали умови введення локдауну в Україні

Основним параметром для МОЗ є заповненість ліжок в лікарнях. Зараз вони зайняті на 52%. Критичною ситуація стане, коли цей показник досягне 80%.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що жорсткий карантин в Україні введуть в разі колапсу медичної системи. Про це він сказав увечері в понеділок, 23 листопада, в ефірі ICTV.

Степанов пояснив, що коли уряд говорить про посилення карантину, то він спирається на завантаженість медичної системи.

«Дивлячись на сьогоднішню динаміку, ми можемо говорити, що це (критична завантаженість – ред.) від 25 до 30 тисяч (нових випадків щодня – ред.). У такому випадку заповненість нашої медичної системи може бути близько 80%, а це вже серйозна цифра», – заявив він.

За словами Степанова, зараз в Україні в цілому зайнято 52% ліжок для хворих коронавірусом. Найбільш напружена ситуація із заповненням лікарень в Києві, Одесі та Харківській області.

Вільними залишаються близько 12 тисяч ліжок, обладнаних киснем, однак ситуація в регіонах різна.

«Станом на ранок 23 листопада 25 996 ліжок обладнані киснем, ця кількість щодня збільшується. Ситуація неоднорідна у всіх регіонах країни, якщо в цілому в країні у нас вільних 12 168 ліжок з киснем, то, наприклад, в Херсонській області це майже 1000 ліжок, а в Києві – 278. є регіони, де є проблема, це Київ, Черкаська область, Харківська область», – сказав Степанов, додавши, що там разом з місцевою владою нарощують потужності.

 

Share Button