СПРАВА ДП «МА «БОРИСПІЛЬ»: НАРОДНЕ ВІЧЕ ПІД СТІНАМИ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Незважаючи на офіційний вихідний, цього понеділка бориспільці таки дотримали слова –  вийшли мітингувати. Питання перереєстрації ДП «МА «Бориспіль» в село Гора стоїть дуже гостро та, за словами можновладців і активістів міста, вони «боротимуться до кінця». Народне віче під стінами райдержадміністрації зібрало понад 500 людей. «Якщо цифра щораз зростатиме – це добре», – зауважив депутат Ілля Луців, який віднедавна звільнив місце завідуючого лабораторно-діагностичним відділенням Бориспільської ЦРЛ. Причина – «політичні  інтриги навколо посади головного лікаря, що заважає повноцінно розвиватися».

Міський голова Анатолій Федорчук у своєму зверненні закликав бути одностайними і періодично збиратися, аби продемонструвати «наші законні вимоги». Водночас спростував думки, що поширюються соціальними мережами, буцімто «мер об’єднав депутатів, аби «дерибанити» гроші».

Заступник міського голови Людмила Ковальова, яка безпосередньо є учасником полілогу між владою області, району і міста, розповіла: «Керівництво аеропорту, мабуть, «впало» під залякуванням окремих посадовців райдержадміністрації, які спонукають підприємство перераховувати місту лише 24% надходжень. І це при тому, що 57% працівників аеропорту користуються послугами наших дитячих садочків, шкіл, інфраструктурою. У Борисполі навчається 142 дитини, які мешкають у районі. Аби утримати одну – з міського бюджету виділяється понад 13,5 тис. грн на рік, а це майже 2 млн грн».

Секретар міської ради Ярослав Годунок, звертаючись до небайдужих,  зауважив, що працівників, які мають безпосереднє відношення до летовища, дуже мало. І якщо на початку народного віче поодинокі руки з’являлися із-за спин, то насамкінець, коли надали право вільного мікрофона – жодної. Виступила лише голова Ради Незалежної профспілки «За гідну працю» Інеса Копанська, яку за спротив діям керівництва аеропорту звільнили 6 жовтня.

Свою думку щодо проблеми, яка тягнеться досить довго, і невідомо, коли і який матиме фінал, висловили депутати міської ради Володимир Шалімов, Володимир Нагорний, Володимир Мельник, Ігор Петренко, Валерій Мартишко, активісти Надія Литвиненко, Володимир Проценко, Володимир Чекулай, Віталій Волошин.

Міський голова зауважив, що РСП «Київцентраеро»  платить податки до районного бюджету, хоча більшість працівників є жителями міста. Очільник озвучив намір звернутися до Міністерства фінансів України, аби податок на доходи фізичних осіб сплачувався не за місцем розташування підприємства, а за місцем проживання людини.

По завершенні А. Федорчук подякував кожному, хто долучився, завдяки кому таки вдалося зупинити формальну перереєстрацію ДП «МА «Бориспіль» в село Гора, та звернувся з проханням підтримувати акцію й надалі.

Тетяна Підгурська, «ТС», фото автора

Share Button