ДЕНЬ БІЙЦЯ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОБОРОНИ: «ПЕРШИЙ МЛИНЕЦЬ НЕ ГЛЕВКИЙ»

Проведення Дня бійця територіальної оборони «відкладалося у довгий ящик», аж поки голова Київської ОДА Олександр Горган не зініціював захід в усіх районах та містах обласного значення. Минулої суботи на озері УМБ-17 чотири команди виборювали першість, а потім сміливо «вивертали душу навиворіт». В якому змаганні новачок «утер носа» маститим депутатам і яка з команд формувалася під чарчину? – читайте в репортажі журналіста «ТС».

7 жовтня члени територіальної оборони випробували себе у новому спортивному амплуа, яке, за словами очільника Київщини О. Горгана, тільки стартувало і триватиме на постійній основі кожної першої суботи жовтня. Та попри це, лишень за якийсь тиждень місто, район та об’єднаний міський військовий комісаріат скооперувалися, розділили обов’язки і, як то кажуть, «у добру путь».

У вітальному слові заступник голови Бориспільської РДА Сергій Білецький наголосив: «На жаль, ми перебуваємо у воєнному стані й повинні бути готовими до рішучих дій». Кожному побажав витримки, а сильнішому – перемоги. Міський голова Анатолій Федорчук запевнив: «Територіальна оборона передбачає захист свого міста. Переконаний, ми проводитимемо такі заходи не менше, аніж раз на рік».

Право підняти Державний стяг України надали бійцю 11 батальйону «Київська Русь» сержанту Валерію Фесенку.

Громадське формування «ЗгТрО м. Бориспіль», демонструючи  імітацію війни на сході України, з метою недопущення травмувань використовувало холості набої та безпечні засоби. Показове заняття з тактичної медицини провів Бориспільський загін швидкого реагування Червоного Хреста України під керівництвом Євгенія Черенка. Виступ з рукопашного бою продемонстрували члени військово-патріотичного клубу «Ратоборець» (керівник Олександр Шульга).

Поки команди налаштовувалися, депутати мірялися силами. «Під гарячу руку» потрапила гиря. Її бідолашну кидали вздовж і впоперек, аби  бути кращим за конкурента. Змагання між депутатом Валерієм Мартишком та секретарем міської ради Ярославом Годунком тривало найдовше. Після безлічі спроб з результатом у 10,99 м перемогу здобув В. Мартишко. Та вже через якихось півгодини новачок цієї справи член команди «Ситий кум» Віталій Іванча «втер носа» з результатом 12,8 м, за що отримав «золото» в особистому заліку. Серед жінок свою силу демонструвала і начальник відділу культури Бориспільської РДА Неля Кияшко.

На учасників команд«ЗгТрО м. Бориспіль», «Партизани», «Ситий кум» та «Миротворець» очікувало п’ять випробувань з військово-прикладних видів спорту: естафета з кульовою стрільбою з пневматичної зброї, метання гирі, перетягування канату, збирання-розбирання автомата АК-74, спорядження магазину.

Поки судді підбивали підсумки на етапах, до уваги присутніх – патріотичні пісні у виконанні творчих колективів Бориспільського району. Частування організувало місто. Варто відзначити, що на території діяла виставка озброєння.

Грамоти за співпрацю організатори вручили «ЗгТрО м. Бориспіль», ВПК «Ратоборець», Бориспільському загону швидкого реагування Червоного Хреста України, клубу військової справи «Spotter», фермерському магазину, Бориспільському районному споживчому товариству, командиру військової частини А-2215 Дмитру Філатову.

За результатами змагань «ЗгТрО м. Бориспіль» здобув «золото» зі стрільби, збирання і розбирання автомата АК-74. Команда «Ситий кум» – зі спорядження магазину, метання гирі, перетягування канату.

Військовий комісар Бориспільського ОМВК Роман Горбач підсумовуючи, наголосив, що на Бориспільщині така ідея виникла давно, от тільки до реалізації «не доходили руки». На запитання, що стосувалося кількості команд, відповів: «Їх чотири, оскільки що є чотири підрозділи територіальної оборони і з кожного самі учасники обирали активних спортсменів, які можуть продемонструвати найкращі спортивні результати».

Капітан команди, в якої найбільше лаврів, В’ячеслав Деркач не приховував задоволення від результату. Більше – поділився подробицями підготовки: «Ми з хлопцями зустрілися у «Ситому кумі» ще минулої п’ятниці. По-перше, це улюблене місце, а по друге – серед нас є куми, тому і назва команди символічна. Щодо кубків, то все зробимо по феншую: вже ввечері «омиємо». А коли з’явиться офіс територіальної оборони, то вони знаходитимуться там». Насамкінець В. Деркач побажав кожному долучатися, аби, як максимум, захистити наше місто (якщо виникне така потреба), як мінімум – отримати досвід.

Завершувався захід солдатською кашею, пиріжками, бутербродами з салом та гарячим чаєм.

Намагалася побачити все і встигнути всюди Тетяна Підгурська, «ТС», фото автора

Share Button