Податки «МА «Бориспіль»: між містом і районом

Надвечір у понеділок 9 жовтня у Facebook з’явилося «Звернення з приводу перереєстрації ДП «МА «Бориспіль», прийняте на робочій зустрічі міського голови Анатолія Федорчука з головами фракцій і лідерами політичних організацій.

Також депутати міськради закликали всіх небайдужих бориспільців вранці 10 жовтня вийти на Європейську площу міста, аби висловити свій протест проти спроби рейдерського захоплення ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль».

На ранок намети від політичних фракцій, представлених у міській раді, вже стояли на центральній площі, а з гучномовця лунали звинувачення на адресу голови Бориспільської РДА Олександра Туренка, найсерйозніші серед яких – районна влада хоче «відтяпати» у міста аеропорт та блокує будівництво нового корпусу районної лікарні. Згодом мітингувальники увірвалися до райдержадміністрації і попрямували до кабінету О. Туренка, де влаштували справжнісінький обшук, шукаючи докази його винуватості. Дещо таки знайшли, та чи стосується це справи, наразі невідомо.

На чиєму боці правда, гадаємо, невдовзі жителі і міста, і району дізнаються. А можливо, вона десь посередині, як зазвичай буває. Та як би там не було, поки що «ТС» дізнавалася думку стосовно того, що відбувається навколо важливих питань життєдіяльності обох громад, у перших осіб – Бориспільського міського голови Анатолія Федорчука та голови Бориспільської райдержадміністрації Олександра Туренка.

Олександр Туренко: «Для мене найважливіше – закон»

DSC08745

Аеропорт

— Функція РДА – стежити за дотриманням законодавства на території, ввіреній президентом України. Наше податкове законодавство формує адміністрування податків з фізичних осіб, а районний бюджет формується виключно з ПДФО. Друге джерело – дохід від комунальних підприємств, але це більше робота районної ради. ПДФО сплачується за фактичним місцем розташування підприємства. Це пряма законодавча норма. У бориспільського аеропорту, окрім неправильного адміністрування податку, були серйозні проблеми з упорядкуванням документації, що на сьогодні є проблемою багатьох міст.

Наразі ДП «МА «Бориспіль» розробляє концепцію свого розвитку, і є велика вірогідність того, що держава створить на його базі акціонерне товариство, аби можна було залучати інвесторів, адже в державне підприємство навряд чи хтось вкладатиме кошти. Це дуже великі інвестиції, що дадуть змогу суттєво збільшити пропускну спроможність, провести реконструкцію й подовжити злітно-посадкову смугу з боку с. Гора, щоб могли здійснювати посадку великі літаки, створити зону лоукостерів тощо. «Бориспіль» розташований так, що може бути проміжним аеропортом. Тоді вся Європа матиме шикарну транзитну зону в Україні, а наша держава – значні податки. До того ж після реалізації концепції суттєво зросте кількість робочих місць в аеропорту та збільшаться податкові надходження.

Однак для створення АТ потрібно спершу впорядкувати документацію. Якщо будівля знаходиться в одному місці, а записана в іншому – це правовий казус. Усі об’єкти аеропорту знаходяться на території Бориспільського району. А отже, підприємство має привести свою документацію у відповідність до чинного законодавства. Ще один казус стосовно адреси – Бориспіль-7, такої насправді не існує. Ось чому аеропорт і взявся за переоформлення своєї документації. Процедура вже триває, коли розпочалася і коли закінчиться, мені невідомо. Цим займається юридичний відділ ДП «МА «Бориспіль», Міністерство інфраструктури та інші профільні установи.

Якщо згідно із законодавством усі податки надходитимуть до міського бюджету – будь ласка. Для мене найважливіше – закон.

На сьогодні, наскільки мені відомо, всі документи вже впорядковано, нова редакція Статуту ДП «МА «Бориспіль» підписана, попереду лише процедура перереєстрації.

Звинувачення в тому, що я хочу рейдерським шляхом захопити аеропорт, звучать щонайменше безпідставно, я працюю тут виключно в державних інтересах.

Те, що відбувалося під вікнами і в приміщенні райдержадміністрації, не можна назвати мирним заходом. Адже про мирні акції, знову ж таки, згідно з законодавством, повідомляють заздалегідь і в письмовій формі. Коли цього не дотримуються, наступає хаос. На мирні акції громада не виходить з політичними гаслами, бо тоді це вже політична акція. У таких випадках я завжди кажу: «Ви нагодуйте людей і не кажіть, що зробите для них завтра, а розкажіть, що зробили вчора».

Лікарня

Було взято вибірку за 2016 та 2017 роки. Районом дофінансовано лікарню на 43 млн 735 тис., містом – на 15 млн 790 тис. 829 грн, з урахуванням 10 млн, виділених на будівництво нового корпусу і зарезервованих. При цьому ЦРЛ обслуговує жителів міста і району, приблизно, 60х40%. І якби все було по-чесному, то фінансування мало б здійснюватися, відповідно, 60% від міста і 40 – від району. До того ж з районного бюджету ми виплачуємо зарплати лікарям, які працюють у місті і в місті сплачують ПДФО, бо лікарня знаходиться в Борисполі. Оскільки район платить лікарям зарплату, то логічно було б, аби ПДФО поверталося до районного бюджету. Однак за ці два роки ЦРЛ сплатила до міського бюджету понад 7 млн грн податку. У нас із міським головою Анатолієм Федорчуком відбулася досить конструктивна розмова щодо фінансування лікарні – місто готове викладати більшу частину.  Але постає запитання: чому це не робилося вчора?

Мені також закидають, що не хочу будувати новий корпус у ЦРЛ. Однак я маю свою позицію щодо цього будівництва. Планувалося звести будівлю на 3000 м кв. Це триватиме приблизно п’ять років, враховуючи потужності обох бюджетів, при спільному фінансуванні та за відсутності вилучень до державного бюджету. Ціна питання – приблизно 300 млн. Проте варто зрозуміти, що всі свої видатки ми спрямовуватимемо лише на будівництво цього корпусу. Як гадаєте, що станеться за п’ять років, якщо не буде капітальних видатків на ремонти інших відділень? Вони просто розваляться. У нас на сьогодні жахлива ситуація з поліклінічним відділенням, терапевтичним, пологовим, інфекційним та ін. Найперше плануємо відремонтувати пологове відділення й обладнати його за всіма сучасними технологіями. Будівлю вже обстежено й розроблено кошторис. На повну реконструкцію з добудовою ще одного поверху (обстеження фундаменту показало, що це цілком можливо) потрібно приблизно 13 млн грн., ще близько 25 млн – на обладнання. І ми отримаємо сучасне пологове відділення за кращими світовими зразками.

Є земельна ділянка між поліклінікою та інфекційним відділенням. Фундаменти цих будівель також обстежено, і їх можна надбудовувати ще на один поверх. Між відділеннями можна звести ще один корпус. В результаті отримаємо набагато більше площі – майже на 1800 м кв., і до того ж відремонтуємо два відділення. По-перше, це набагато економніше, а по-друге – набагато швидше. Приміщення згодом можна буде з’єднати переходами.

Слід також враховуючи позицію держави щодо утворення госпітальних округів, усе потужне фінансування піде на них, тож доведеться обходитися своїми коштами.

Стосовно того, що сьогодні відбувається біля стін райдержадміністрації, можу сказати, що це звичайна піар-акція. Коли політики починають маніпулювати громадою, це врешті-решт призводить до хаосу. Що ми й спостерігаємо: люди кричать, насправді не розуміючи суті справи.

Записала Інна БАКУМ, «ТС»

Share Button