Сила материнської любові

У Старому відкрито перший в Україні монумент Матері

Тепер у Старого є своя візитівка. І не лише в цього мальовничого древнього села, а й в усієї Бориспільщини. Зустрічає і проводжає корінних і приїжджих Мати. Монумент Матері відкрили 30 вересня за участі поважних осіб. Такого рівня гостей Старе ще не бачило.

Символічно, що свідками історичної події стали на жіноче свято Віри, Надії, Любові і матері їх Софії, у День народження Старого. На початку села, на перехресті доріг відкрито перший в Україні монумент Матері. Ініціаторами проекту стали громадські організації «Патріот» та «Союз експертів по боротьбі з корупцією», ідею яких було підтримано та схвалено державними структурами.

Образ монумента обрано невипадково. Він скопійований з жительки Старого, нині покійної, Єфросинії Сидорівни Бойко, яка проживала по вулиці Партизанській і  тут, на перехресті, чекала своїх дітей з далеких доріг. Будучи інвалідом, пережила війну, холод, голод і розруху, як і більшість українських жінок. Це вона самотужки побудувала першу хату на хуторі Гора, працювала на «Старинському цукровому заводі».

…Свічка палкого материнського серця повсякчас освітлює нашу життєву дорогу, тож нехай і наша вдячність матерям ніколи не буде запізною.

На місці події зібралася старинська громада на чолі з сільським головою Валерієм Макаренком. Завітали до древнього села гості, які доклали максимум зусиль, аби відкриття монумента відбулося: голова патронатної служби міністра культури України Дмитро Зеленецький; проректор Національного університету ім. Т. Шевченка В’ячеслав Шамрай, заступник голови громадської організації «Патріот» Андрій Хома, представник департаменту стратегій Мінагрополітики Марина Тарасова; скульптор монумента Богдан Казачеко, автор ідеї проекту Сергій Ніжинський, районну владу представляли заступник голови Бориспільської РДА Сергій Білецький, депутат Бориспільської районної ради, директор Старинської ЗОШ Сергій  Кравченко. Освячення монумента провів  настоятель УПЦ Київського патріархату, Благочинний Бориспільського та Баришівського району, митрофорний протоієрей отець  Ігор.

Д. Зеленецький від імені міністра культури України вручив Подяки носіям культури на селі – Лідії Білановській, Марії Бугай, Віталію Мартинюку, Юлії Масловській, Надії Журибеді, ансамблю «Осіннє золото», Старівському сільському голові Валерію Макаренку, скульптору Богдану Казаченку, натхненнику й автору ідеї Сергію Ніжинському.

Шанували жінку-матір у піснях і поезіях місцеві аматори сцени та діти – майбутнє Старого. А потім усіх запросили на День народження Старого, яке святкували разом на сільській центральній площі. Про це у наступному номері «ТС».

Алла БОГУШ, директор районного радіомовлення, фото Тетяни ПІДГУРСЬКОЇ

Share Button