Про протипожежну сигналізацію, сказ, грибний сезон та осінньо-зимові холоди

Із засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Минулого тижня у виконавчому комітеті Бориспільської міської ради відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На порядку денному – низка важливих питань безпеки міста при надзвичайних ситуаціях.

Про стан пожежної безпеки звітувала лише одна автозаправна станція

Перше питання — про виконання приписів Бориспільського РВ ГУ ДСНС України у Київській області, складених під час перевірки об’єктів підвищеної небезпеки та об’єктів нафтогазового комплексу, які знаходяться на території м. Бориспіль. Як виявилося, з п’яти автозаправних станцій лише одна надала інформацію про стан пожежної безпеки. Про це поінформував старший лейтенант служби цивільного захисту Олександр Соловей. Він запропонував зобов’язати керівників автозаправок надати інформацію про стан пожежної безпеки до 30 листопада.

Протипожежну сигналізацію – за додаткові кошти

Окрім того, розглянули питання щодо виконання першочергових заходів щодо запобігання виникнення пожеж та інших надзвичайних ситуацій у закладах освіти. Зі слів заступника начальника управління освіти і науки Володимира Письменного, управлінням розроблено план заходів щодо усунення недоліків, виявлених під час перевірки протипожежного стану у навчальних закладах. У першу чергу необхідно встановити автоматичну протипожежну сигналізацію в навчальних закладах, оскільки на сьогодні лише у двох є така сигналізація. У всіх закладах освіти існують проблеми, які поступово вирішуються, але на це необхідно додаткові кошти. Питання планують винести на чергову сесію міської ради.

Вакцини для тварин вистачає, а для людей?

Про недопущення поширення у місті хвороб, спільних для людей і тварин, а також попередження виникнення отруєння продуктами харчування та дикоростучими грибами поінформував лікар-епідеміолог відділення організації епідеміологічних досліджень Бориспільського міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Київський обласний Лабораторний центр МОЗ України» Анатолій Іванець. За його словами, цього року в Борисполі та районі серед населення зареєстровано випадки захворювання на сказ, сибірську язву, туляремію, бруцельоз. За вісім місяців по місту та району зареєстровано 57 випадків активної форми захворювання на туберкульоз. Із них 10 випадків мультирезистентної форми хвороби. Хворіє переважно доросле населення. Цього року від цієї хвороби померло 5 людей. Всього на обліку перебуває 113 хворих на активну форму туберкульозу. Тож необхідно проводити діагностику та вчасно виявляти цю небезпечну хворобу, а також вакцинувати й оздоровлювати дітей.

На лептоспіроз у Борисполі захворіла одна особа. Найчастіше хвороба розповсюджується від гризунів, домашніх та промислових тварин. А от щодо сказу, то за останній період до лікарів звернулося 154 бориспільці, серед них 62 – через укуси невідомими тваринами. На жаль, у Борисполі недостатня кількість вакцин для населення, а от вакцин для тварин вистачає.

На засіданні розглянули питання про спалах захворюваності населення на кір та заходи з попередження хвороби на території Борисполя. Зі слів А. Іванця, всього у Борисполі зареєстровано 4 випадки захворювання на кір. Усі хворі ромської національності, госпіталізовані до інфекційного відділення Бориспільської ЦРЛ.

Обережно – гриби!

Про випадки отруєння грибами доповів заступник начальника управління Держпродспоживслужби в Бориспільському районі Іван Побезінський. На території Бориспільського району минулого року зареєстровано два випадки отруєння грибами, шість потерпілих, цього року – один випадок. Потерпілим виявився шістнадцятирічний школяр міста. У Київській області в 2017 році зареєстровано 31 випадок отруєнь грибами, 47 потерпілих з одним летальним випадком у Броварському районі. Останнім часом спостерігається значне зростання отруєнь дикорослими грибами. У зв’язку з цим директорам ринків направили інформаційні листи щодо заборони продажу без проходження ветеринарно-санітарної експертизи грибів свіжозібраних та консервованих. Болючою проблемою й надалі залишається стихійна торгівля, де ніхто ті гриби не перевіряє.

Як зимуватимемо?

В. о. міського голови Микола Корнійчук доповів про стан підготовки об’єктів житлово-комунального господарства, транспорту, паливно-енергетичного комплексу міста до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років. Уже підготовлено 18 котелень, 15 центральних теплових пунктів, 70% відсотків житлових будинків та навчальних закладів заповнені теплоносієм.

Про стан газового господарства поінформував начальник Бориспільської дільниці ПАТ «Київоблгаз» Ігор Зайончик. За його словами, небезпеку у Борисполі, в першу чергу, несуть несанкціоновані забудови газопроводів, до яких відсутній доступ в обслуговуванні. На сьогодні газове господарство готове до опалювального сезону.

Надія КРИВОЛЬЧЕНКО, «ТС»

Share Button