Наша стратегія – бути кращими

Багато хто із бориспільців уже давно вподобав борошно торгової марки EuroMill – готувати з нього надзвичайно легко, тісто добре вимішується, не «пливе». Та, поцікавившись у людей, чи знають вони, де виробляється таке борошно, з відповіддю, як правило, багато хто вагався. Насправді ж, ТОВ «КИЇВСЬКИЙ ХЛІБОПРОДУКТ» – наша місцева компанія, зареєстрована в 2017 році у м. Бориспіль.

«Щоб було зрозуміліше, це колишній промкомбінат, який наша компанія придбала, – розповідає голова спостережної ради підприємства Андрій Мазур. – Побудували малий борошномельний комбінат, він знаходиться на території колишньої бійні і вже працює. Поруч на цій же території плануємо побудувати млин, що перероблятиме 300 т пшениці на борошно за добу, і елеватор для зберігання зернових на 30 тис. т. Поки що – для розкручування торгової марки EuroMill, працює млин, що переробляє 60 т зернових упродовж доби. Протягом двох років побудовано повністю новий борошномельний комплекс, а також акредитовано й атестовано в державних органах лабораторію, де здійснюється контроль якості на всіх етапах вирощування зерна та виробництва борошна. Потужність сучасного комплексу становить близько 50 т борошна на добу. В компанії працює команда кваліфікованих, відданих своїй справі професіоналів».

Побувавши на підприємстві «КИЇВСЬКИЙ ХЛІБОПРОДУКТ», журналісти «ТС» переконалися: тут до справи ставляться дуже відповідально. Щоб забезпечити безперервний процес, кожен має бути, як то кажуть, універсальним солдатом, виконувати практично будь-яку роботу. Конкуренцію в компанії вітають, бо, як стверджує голова спостережної ради Андрій Мазур, без конкуренції немає розвитку. А ще готові виробляти борошно під будь-якого замовника – для хліба, печива, вареників та ін., будь-якої якості. В Україні це роблять на сьогодні лише декілька млинів.

 Детальніше про все дізналися безпосередньо в Андрія Мазура:

мазур– Борошно торгової марки EuroMill на сьогодні можна придбати майже в усіх мережах України. Підприємство вже має надійну команду, але продовжує набір працівників-професіоналів, які хочуть вчитися й освоювати борошномельну справу. На жаль, в Україні цей сегмент мало освоєний. Тож наразі наша стратегія – бути кращими.

На виробництві діє дуже серйозна система управління якістю HACCP, що введена державою буквально цього року. У 2019 р. вона лише тестувалася. Сьогодні система HACCP – це курс на майбутнє. Тому якість для нас – головний пріоритет виробництва. Маємо власну технологію оброблення зерна. Хтось думає, що достатньо перемолоти зерно на борошно, замісити тісто, спекти – і ось вам хліб. Однак зерно – це живий організм, який потрібно знати досконало і вміти з ним працювати.

Я особисто очолив виробництво – навчався в Австрії, Туреччині, відвідав багато заводів в Україні, переймав досвід у найкращих спеціалістів з багаторічним стажем роботи в цій галузі. Переодягався, ставав до борошномельного обладнання і працював. І поки сам не зрозумів, що це таке, за справу не брався. І зараз не зупиняюся, постійно вчуся, адже без знань жодна справа не буде успішною.

Наша принципова позиція – показати, що ми місцеві, що ми є, щоб люди дізналися про нас і купували нашу продукцію, адже багато споживачів визнали – вона якісна і доступна. Також готові продавати борошно соціально незахищеним категоріям населення бориспільської громади за соціальною ціною.

Як і колись, кадри вирішують все

– На сьогодні «КИЇВСЬКИЙ ХЛІБОПРОДУКТ» уже має певні досягнення, проте зупинятися не збираємось. Великою проблемою залишаються кадри, незважаючи на цілком пристойну зарплатню, – в середньому 15 тис. грн на місяць. Хочемо навчати людей борошномельній справі, а також усім процесам виробництва, що з цим пов’язані. Та, як з’ясувалося, не всі мають бажання навчатися. Більшість наших працівників – це люди з інших регіонів, наше ж завдання дати роботу своїм, місцевим. Проте кожен, хто хоче працювати в компанії, повинен знати, що на підприємстві існують свої правила: на пияцтво – табу, прийшов із запахом алкоголю на роботу – штраф 2000 грн. Тобто або ти добросовісно працюєш, або не займаєш місце. Ми вимагаємо якісного підходу до роботи, дисципліни. Звичайно, когось це не влаштовує, а дехто розуміє: дисципліна і гарна зарплатня – це краще.

У планах на майбутнє – побудувати хлібозавод

– Колись навіть уявити не міг, що займатимуся борошномельною справою, адже навчався в Міжнародному університеті цивільної авіації, за спеціальністю економіст. Починав працювати інженером і дійшов до керівних посад в аеропорту «Бориспіль», потім був головою Бориспільської, а згодом Броварської райдержадміністрацій. Проте давно усвідомив: аби чогось досягти, потрібно постійно навчатися, опановувати нові види діяльності, набувати досвіду. Зупинився на сільському господарстві, яким займаюся з 2014 року. Свого часу працював радником голови Аграрного фонду України, у нас була непогана команда, я вивчав справу, потім дещо спробував самостійно. Тож цей досвід для мене теж неоціненний. Тепер маю амбітні плани на майбутнє – побудувати хлібозавод у Борисполі.

Виробництво чисте і безпечне

– Пам’ятаєте старе прислів’я – «Хліб усьому голова»? Для своєї продукції ми використовуємо лише зерно 2 та 3 класу, що відповідають нашим вимогам до якості. Неможливо зробити якісне борошно, якщо десь «промажеш» у технології. Важливо все: кліматичні умови, тиск атмосферного повітря, вміст білка та клейковини у зерні, склоподібність (формує білково-крохмальний комплекс, чим вища склоподібність, тим міцніше зерно, характерно для твердих сортів пшениці), відволожування, температура, час, якість води тощо. До речі, для відволожування зерна використовуємо воду зі своєї сеноманської свердловини (глибина залягання – 60–150 м). Маємо чотири системи очищення, потім зволожуємо і далі переробляємо.

«Жорновий млин придбали в австрійських Альпах» 

– Нашою «фішкою» також є цільнозернове борошно – житнє, пшеничне, кукурудзяне та ін., під замовлення, його ще називають здоровим борошном (безглютенове). Для виготовлення такого виду продукції маємо спеціальний жорновий млин. Ми його придбали в гірському містечку австрійських Альп, на заводі, що повністю побудований із дерева й розташований на висоті близько 1200 м над рівнем моря. Вже понад 80 років такі млини виробляє з каменю спеціального складу гірських порід одна із сімейних династій. Технологію вони тримають «під сімома замками».

 

Надійний помічник – «Чайка Спецагро»

– Рік тому прийняли рішення створити сільськогосподарське підприємство, де б могли вирощувати зернові культури і частково їх переробляти. Кажу «частково», бо земля не може постійно працювати на млин, потрібні сівозміни, аби не виснажувати грунти. Вважаю, що млин повинен працювати окремо, а сільгосппідприємство окремо. Так з’явилося «Чайка Спецагро».

Не все зерно пшениці, що вирощують фермери, підходить для виробництва борошна торгової марки EuroMill, тому ми його завозимо практично з усієї України.

Оренда землі – на вигідних умовах

– Починали в Чернігівській області, там обробляємо близько 800 га. Однак я місцевий, народився тут, виріс, живу, тут маю виробництво. Тож і господарювати потрібно на рідній малій батьківщині – як кажуть, «де народився, там і згодився». Поступово беремо землю в оренду, якщо хтось продає корпоративні права сільгосппідприємства, ми теж готові їх придбати. Запрошуємо до співпраці людей, які мають земельний пай і готові здати його в оренду, працюємо з ними, пропонуємо орендну плату, яка б задовольняла і їх, і нас. Звичайно, це бізнес, але для мене головне, щоб усі ми – й орендарі, й орендодавці – трималися гуртом і одержували прибуток. Тобто ми йдемо з пропозицією, а людям вирішувати. У підприємства буде можливість вирощувати й переробляти зерно на борошно, а отже, наш завод на Бориспільщині стане одним зі стратегічних об’єктів.

У планах

Наше підприємство зареєстроване в Борисполі, тож податки сплачуємо до місцевого бюджету. Хочемо, щоб усе було правильно, як технологічно, так і на законодавчому рівні.

Готові реалізовувати борошно для шкіл та дитячих садків за вигідною для обох сторін ціною. Навіщо десь їхати і щось шукати, коли є своє, місцеве борошно – якісне і доступне? А це, погодьтесь, ще й продовольча безпека. А коли ще й хлібозавод побудуємо, то отримаємо замкнутий цикл.

Оскільки «Чайка Спецагро» дочірнє підприємство ТОВ «Київський хлібопродукт», тож постійно працюємо над поповненням банку землі. Наразі маємо в оренді близько 400 га по Бориспільському району, але процес триває, ми готові навіть придбати наділи.

На жаль, люди звикли більше вірити чуткам, а це викликає сумніви. Але ж хтось має подбати і про наших жителів. Ми місцеві, ми виробничники, наші умови прості і зрозумілі, а людям вирішувати, кому віддати свій земельний пай в оренду. Хочу, щоб вони побачили, як команда ТОВ «Київський хлібопродукт» та «Чайка Спецагро» вміють організовувати роботу. А для цього запрошуємо всіх бажаючих спробувати попрацювати з нами.

Детальніше про все можна дізнатися за телефонами:

(096)-105-40-40 – земельний відділ – для громадян, які хочуть здати в оренду або продати землю сільськогосподарського призначення

(068)-287-22-44 – з питань реалізації борошна ТМ EuroMill

 

Share Button