Вирішували долю «Європи», «одноруких бандитів» та ями у Соцмістечку

7 вересня відбулося тридцяте пленарне засідання Бориспільської міської ради. Зареєструвалося 32 депутатів. На порядку денному – 145 питань та ще десяток з голосу. Бориспільські обранці плідно попрацювали сесійного дня, однак декілька разів робили перерву, тому сесія дещо «затягнулася».

Розпочалось засідання традиційно – міський голова Анатолій Федорчук привітав депутатів-іменинників, які святкували свій день народження у міжсесійний період. Також він повідомив про рішення Центральної виборчої комісії призначити Головою Бориспільської міської виборчої комісії Раїсу Хоменко. З рук очільника міста вона отримала посвідчення.

Чи вдосталь підручників у школах?

Перш ніж перейти до порядку денного, депутат міської ради Олег Верес поцікавився, чи є проблеми з підручниками у ЗОШ № 8, про які згадували минулої сесії. Заступник міського голови Людмила Пасенко зауважила, що всі діти, які перейшли на українську мову навчання, забезпечені стовідсотково підручниками. Таку інформацію надала виконуюча обов’язки директора школи. Оскільки кожного року зростає кількість учнів у навчальних закладах міста майже на 500 осіб, то процес додаткової закупівлі підручників триває й досі. Вже отримано підручники з трьох видавництв. Управлінням освіти і науки проведено п’ять переговорних процедур, на підході – підручники з видавництва «Ранок».

Кінотеатру далеко до Європи

Окрім того, О. Верес порушив питання жахливого стану кінотеатру «Європа» у центрі Борисполя, який орендує Валерій Гордієнко. Депутат запропонував розірвати договір оренди. А. Федорчук зауважив, що кінотеатр здали в оренду ще у 2003 році на 25 років. Щоб його повернути у власність міста, необхідні підстави, тому міський голова дав доручення управлінню культури документувати всі порушення. Хоча орендар вчасно сплачує кошти за оренду, однак зовнішній вигляд споруди жахливий.

Депутат Володимир Шалімов додав, що у місті має бути граний, сучасний кінотеатр, а наш більше схожий на сарай. Необхідно доручити комісії переглянути договір оренди, чи виконуються всі умови, адже там обов’язково мав бути прописаний ремонт будівлі. Якщо ж умови оренди порушуються, необхідно повернути кінотеатр у власність громади.

Секретар міської ради Ярослав Годунок запропонував внести на порядок денний питання щодо розірвання  договору оренди від 10.12.2003 №7/331, укладеного з фізичною особою-підприємцем Гордієнком Валерієм Миколайовичем по вул. Київський Шлях, 71 площею 553,6 кв. м для розміщення кінотеатру. Зі слів Я. Годунка, орендар також довів до жахливого стану магазин «Смак-2» на вул. Лютнева та здав в суборенду територію магазину «Смак-1», де нині розмістилась так звана Національна лотерея. Ці об’єкти теж потрібно повернути у власність громади міста. Та все ж депутати проголосували відправити питання розірвання договору оренди на довивчення.

Дістати «одноруких бандитів»

Я. Годунок запропонував винести на бюджетну комісію питання підвищення орендної плати до 12% тим закладам, де знаходяться ігрові автомати. А. Федорчук висловив думку про необхідність звернення у Департамент соціального захисту населення Київської ОДА, що має повноваження здійснювати перевірку офіційного працевлаштування осіб у таких закладах. Наразі сума штрафу за порушення становить 90 тис. грн. Окрім того, необхідно доручити комісії з питань освіти, культури, сім’ї, молоді, спорту, у справах релігії, соціального захисту населення та охорони здоров’я пройтися цими закладами, адже міська рада неодноразово отримувала від громадян міста листи, в яких люди скаржаться на збільшення ігрових закладів і, як результат – зростання  кількості ломбардів. Містяни програють великі суми грошей і змушені виносити з дому цінні речі у ломбарди. Це злочин, який здійснюється проти громади Борисполя, тому необхідно спільно докласти зусиль, щоб подолати «ігрове зло» у нашому місті.

Проблеми підприємців

Потім слово надали голові громадської організації «Промисловий союз «Європейський вибір» Володимиру Андреєву, який виступив із заявою щодо проблем, з якими стикаються підприємці Борисполя. А саме – перепади та періодична відсутність електроенергії у місті, а також блокування патрульною поліцією ремонтних робіт підприємств міста, що зупиняє функціонування останніх на невизначений термін. Тож необхідно розробити певний алгоритм дій, щоб подолати ці негаразди.

Змінам до бюджету – «Так!»

Першим питанням на порядку денному стояло внесення змін до бюджету міста Борисполя на 2017 рік. Подаємо декілька цікавих цифр: бориспільські обранці проголосували за  виділення коштів у сумі 100 тис. грн на придбання десяти функціональних ліжок для неврологічного відділення Бориспільської ЦРЛ, 199 тис. грн – на закупівлю дерев для озеленення Книшового меморіального паркового комплексу,  120 тис. 252 грн – на придбання підручників для ЗОШ міста. Чимало коштів виділили на поточні ремонти будинків та доріг, освітню, культурну, спортивну та інші галузі.

Щоб вчасно розпочати опалювальний сезон у Борисполі, депутати проголосували за надання поворотної матеріальної допомоги КПТМ «Бориспільтепломережа» для розрахування за газ у сумі 1 млн 400 тис. грн.

Окрім того, передали медичну субвенцію до бюджету Бориспільського району на заробітну плату працівникам Бориспільської ЦРЛ у сумі 2 млн 138 тис. 100 грн та  Центру первинної медико-санітарної допомоги – 827 тис. 700 грн. Як пояснив Я. Годунок, центральна влада недофінансовує заробітну плату працівників лікарні, тому з місцевого бюджету й направляють ці кошти саме на вказані потреби.

Також депутати додатково виділили 470 тис. грн на «Програму підтримки громадських формувань з охорони громадського порядку на 2016-2018 роки».

«Яма» у Соцмістечку не дає спокою

Вже кілька років поспіль забудовники намагаються звести багатоповерхівку в мікрорайоні Соцмістечко, де знаходиться так звана «яма». Однак завдяки активістам та місцевим жителям цього й досі зробити не вдалося. Територія довгий час перебувала в оренді ПрАТ «Пентопак», де планувалося будівництво багатоповерхових житлових будинків для працівників підприємства. На сесію міської ради винесли питання про розірвання договору оренди між міською владою та підприємством.

Як пояснив депутат міської ради Ігор Євтушенко, ПрАТ «Пентопак» добровільно звернулося до міської ради, щоб достроково припинити договір оренди за згодою сторін та передати цю земельну ділянку громаді міста для організації парку відпочинку. Депутат зауважив, що вказана територія є єдиною зеленою зоною в мікрорайоні Соцмістечко, яку мешканці просять перетворити на парк відпочинку. А також звернув увагу присутніх на проблему зношених інженерних мереж у мікрорайоні, постійні проблеми з електроенергією, водопостачанням та водовідведенням. Каналізацію в Соцмістечку збудовано майже сімдесят років тому. Також не передбачено транспортної розв’язки, що дала б змогу уникнути транспортного колапсу при виїзді на вулицю Київський Шлях. Ще одна проблема – відсутність місць у школах та дитячих садках.

І. Євтушенко представив «Ескізну пропозицію благоустрою паркової зони в районі Соцмістечко у місті Борисполі». Багатьох бориспільських обранців зацікавив кошторис такого проекту та звідки взяти гроші на облаштування парку.

Та все ж 19 депутатів міської ради задовольнили заяву ПрАТ «Пентопак» і повернули земельну ділянку громаді Борисполя.

Чиє сміття?

Посеред сесії секретар міської ради Ярослав Годунок отримав інформацію, що на вул. Френкеля патрульна поліція заважає роботі комунального підприємства «Бориспільводоканал». Тож, не довго думаючи, представники виконавчого комітету Бориспільської міської ради разом з депутатами виїхали на місце події. Як виявилося, працівник комунального підприємства перевозив містом сміття без спеціального накриття. Тому патрульні й зупинили авто.

Офіційна версія поліції така: правоохоронці зупинили транспортний засіб КП ВКГ «Бориспільводоканал», керуючись Законом України «Про Національну поліцію», 35 статтею якого передбачено, що поліцейський може зупиняти транспортні засоби у разі, якщо спосіб закріплення вантажу створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху. А також відповідно до Правил дорожнього руху України перевезення вантажу дозволяється за умови, що він не створює шуму, не піднімає пилу та не забруднює проїжджу частину і навколишнє середовище.

Також правоохоронці стверджують, що водій розгубився і не зміг пояснити, хто він, звідки і куди везе сміття.

Натомість влада стверджує, що краще б патрульна поліція відреагувала на львівське сміття, що у вихідні скинули дві фури прямо на дорозі в Борисполі, а не заважала комунальному підприємству виконувати свої обов’язки.

Надія КРИВОЛЬЧЕНКО, «ТС»

Share Button