За місяць кількість лікарняних зросла майже на 50% – Фонд соцстраху

Кількість листків непрацездатності, що надаються на оплату до Фонду соціального страхування України, зросла на майже 49%, у порівнянні з вереснем поточного року. Про це інформує пресслужба відомства.

Зазначається, що Фонд соціального страхування України фіксує значне зростання кількості листків непрацездатності, що надаються на оплату до ФССУ.

«Динаміка збільшення числа лікарняних і днів непрацездатності застрахованих осіб спостерігається з початку осені. Відповідно зростають видатки Фонду на фінансування допомог по тимчасовій втраті працездатності. За оперативними даними, у жовтні поточного року кількість лікарняних листків у порівнянні з вереснем збільшилась на 48,9%, на 35,4% зросла кількість днів непрацездатності, сума витрат зросла на 38,7% або на 334,7 млн грн», – ідеться в повідомленні.

У відомстві пояснюють, що ріст числа листків і днів непрацездатності пов’язаний із сезонним підвищенням захворюваності на респіраторні хвороби, збільшенням потреби у догляді за хворими дітьми, ізоляцією від COVID-19 контактних осіб, а також безпосереднім захворюванням українських працівників на коронавірусну хворобу.

Також зазначається, що темпи зростання кількості листків по тимчасовій непрацездатності є найбільшими в регіонах, у яких обласні центри віднесено до червоного та помаранчевого рівнів епідемічної небезпеки за результатами засідання Державної комісії ТЕБ та НС.

Так, у Сумській області збільшення лікарняних у жовтні, порівняно з вереснем, становило 90,8%, у Тернопільській області – 87,9%, Миколаївській області – 83,3%, Вінницькій області – 80,4%, Полтавській області – 72,6%, Харківській області – 66,1%, Черкаській області – 63%, Рівненській області – 62,2%.

У ФССУ також нагадують, що упродовж жовтня ФССУ прийняв на оплату понад 396 тис. листків непрацездатності на загальну суму 1,2 млрд грн.

 

Share Button