В Україні розпочався тиждень безпеки дорожнього руху

В Україні з 9 по 15 листопада відбувається тиждень безпеки дорожнього руху.

«Ми хочемо привернути увагу суспільства до такої важливої проблематики, як безпека дорожнього руху й поведінка кожної людини. Тому що цього року маємо дуже сумні показники – майже 118 тисяч ДТП, понад 20 тисяч людей травмовано й 2900 людей загинуло в ДТП. За підрахунками Світового банку, Україна щороку втрачає близько 5 мільярдів доларів внутрішнього валового доходу від ДТП», – наголосив директор Київської міжрегіональної філії ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України Юрій Чорний.

Тим часом наразі немає підстав говорити про суттєве покращення ситуації на українських дорогах Так, за підсумками 2015 року, в Україні в ДТП загинуло 3,9 тисяч і травмовано близько 31,5 тисяч людей, а в 2019 році – 3,5 тисячі загиблих і 37 тисяч травмованих людей.

Як вважає генеральний директор МТСБ України Володимир Шевченко, для вирішення проблеми аварійності на українських дорогах слід перейти від окремих заходів до створення комплексної системи з підтримки безпеки дорожнього руху.

У рамках Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху (9-15 листопада) відбудеться низка заходів за участі представників державних органів влади, наукових інституцій, громадських організацій та бізнес-структур. Зважаючи на епідемічну ситуацію в країні, більшість з них – дистанційно, у форматі онлайн-трансляцій.

Співорганізатори Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху: міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» спільно з ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України (Київська міжрегіональна філія) та Моторним (транспортним) страховим бюро України.

Партнери Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху: Міністерство інфраструктури, Міністерство освіти і науки, Державна служба з безпеки на транспорті, Національна поліція, Донецький юридичний інститут МВС.

Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху в Україні відбувається двічі на рік у рамках Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2011-2020 років, проголошеного резолюцією Генасамблеї ООН у 2010 році та з метою підвищення безпеки дорожнього руху в Україні.

Share Button