Самоорганізація населення за «круглим столом»

На минулому тижні у Бориспільській міській раді організували «круглий стіл», за яким обговорили можливості та перспективи органів самоорганізації населення (ОСН) у місті.

У заході взяли участь заступник міського голови Людмила Пасенко, юрист Олександр Денисов (на фото), запрошений гість з Києва член громадської організації «Самоврядування «Печерськ» Євген Лебедєв, представники комітетів та бажаючі містяни. За «круглим столом» обговорили питання створення, легалізації, нормативно-правове забезпечення діяльності ОСН, стан та шляхи вдосконалення та особливості участі цих органів у розробленні та реалізації програм розвитку місцевого самоврядування.

Що ж таке ОСН?

Відповідно до Закону України «Про органи самоорганізації населення» ОСН є однією з форм участі членів територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах у вирішенні окремих питань місцевого значення. Органами самоорганізації населення є будинкові, вуличні, квартальні комітети, комітети мікрорайонів, комітети районів у містах, сільські, селищні комітети.

Основними завданнями органів самоорганізації населення є створення умов для участі жителів у вирішенні питань місцевого значення в межах Конституції і законів України; задоволення соціальних, культурних, побутових та інших потреб жителів шляхом сприяння у наданні їм відповідних послуг; участь у реалізації соціально-економічного, культурного розвитку відповідної території, інших місцевих програм.

За словами Л. Пасенко, на сьогодні в Борисполі існує 7 квартальних, 19 вуличних та 46 будинкових комітетів. ОСНівський рух розпочався ще у 2008 році, найактивнішим він був у 2015-2016 роках, коли у місті почали активно встановлювати теплові лічильники, саме з ініціативи громадян.

Нині у Борисполі три ОСН успішно пройшли перереєстрацію та діють як юридичні особи. Крім того, дозвіл на створення ОСН міська рада дала ще понад 100 ініціативним групам.

О. Денисов підкреслив, що ОСН – це форма самоврядування населення, коли не тільки міська рада та депутати, а й місцеві жителі допомагають у вирішенні різних проблем на округах.

Як наголосив Є. Лебедєв, для органів самоорганізації населення створеноможливості для реалізації цікавих проектів та програм. Проект можна подати до місцевої влади та отримати на його реалізацію кошти з бюджету у рамках фінансування чи спільного фінансування. Все залежить від цільового призначення проекту та можливостей залучення коштів з інших джерел. Наприклад, у Києві ОСН займаються облагородженням дворів, вхідної групи будинків, проблемою ресторанів, працюють зі школами та дитячими саками.

У результаті обговорення порушених питань і проблем, які виникли у бориспільців під час роботи «круглого столу», вирішили створити окрему ініціативну групу у складі дев’яти осіб для доопрацювання Положення про створення ОСН, яке існує у Борисполі та не змінювалося з 2008 року, а також для визначення всіх можливостей та повноважень ОСН у місті Борисполі.

Інф. «ТС»

Share Button