Ксенія Паук про платні послуги, онлайн черги та коли Стоматцентр запрацює на повну силу

КНП «Бориспільський стоматологічний центр» хоча і працює у пів сили, зважаючи на ремонт, реформу і карантин, та приймає доволі багато пацієнтів. За цей час у жителів міста назбиралася ціла низка запитань – коли запрацює ортопедія (протезування), чи будуть у центрі електронні черги і найголовніше – чому послуги у комунальному підприємстві – платні?

Про все це і не тільки «ТС» запитала у директора Стоматологічного центру Ксенії Паук і дізналася багато цікавого, а саме – про зміни в роботі з 1 листопада, нових кваліфікованих спеціалістів і, звісно ж, фінанси.

Більше читайте далі.

– Ксеніє Сергіївно, запитання, яке найбільше хвилює ваших пацієнтів і наших читачів: чому комунальна стоматологія платна? Поясніть, будь ласка.

– Так, запитання: «Чому комунальна стоматологія відремонтована за бюджетні кошти, а послуги надає не безкоштовно?» ми чуємо досить часто. Особливо цим питання грішать кандидати, які обманом та популістськими промовами намагаються додати собі рейтинг. Але вони або не розуміють, або навіть не намагалися в силу якихось причин зрозуміти суть медичної реформи. Та то їх сором і тих, хто їх обиратиме. Ми ж про інше.

Загалом, запитання про надання платних медичних стоматологічних послуг має ставитися не самому підприємству, а його засновнику – Бориспільській міській раді. Однак, з огляду на актуальність теми і зважаючи, що це запитання постійно ставиться саме адміністрації стоматологічного центру, ще й у претензійному тоні, я спробую доступно відповісти на нього.

Комунальне – не значить безкоштовне. Дешевше, із збереженням якості – так. А безкоштовні послуги комунальне підприємство може надавати виключно якщо є на те воля депутатів, а отже, засновника комунального підприємства, і лише для окремої категорії громадян. Ми ж не вимагаємо безкоштовного водо- чи теплопостачання лише на тій підставі, що підприємства-постачальники комунальні. Не просимо для всіх безкоштовного комунального транспорту, хоча, може, й хотіли б. Бо розуміємо, що й енергоносії, і вода, і транспорт – затратні галузі, і за них потрібно платити або ж сидіти в холоді чи ходити пішки. У стоматології так само. Місто може створити гарні умови, може зробити їх дешевшими, а щоб зовсім безкоштовними, як вимагають нині для піару кандидати, це лише тоді, коли  дозволятиме місцевий бюджет. Тобто платники податків все одно заплатять. А от чи вистачить на всіх? – питання.

Як було у стоматології раніше? До останнього часу було умовно «безоплатно». З бюджету здійснювалось фінансування згідно з кількістю штатних одиниць медичного персоналу, порахованого від кількості населення в зоні обслуговування. Цим штатним одиницям виділялися кошти на заробітну плату і, повірте, вкрай низьку. Сама так працювали в комунальній стоматологічній поліклініці. Про закупівлю матеріалів взагалі можна лише промовчати. А обладнання якщо і закуповувалося, то за кошти місцевого бюджету з ініціативи влади та активних співгромадян, за що їм Подяка! Для отримання ж менш-більш якісної послуги, наприклад, у колишній стоматологічній поліклініці, пацієнти, як правило, платили лікарю в кишеню.

Нині ж Національна служба здоров’я України у сфері стоматології фінансує лише ургентну стоматологічну допомогу та планову стоматологічну допомогу дітям до 16 років. При цьому, що найсмішніше, держава оплачує закладу охорони здоров’я за один пролікований випадок трохи більше 9 грн. І це з урахування і матеріалів, й інших прямих та непрямих витрат. Бориспільський стоматологічний центр поки що ургентну допомогу не надає, і залишається планове лікування дітей до 16 років за 9 гривень один зубчик. Перепрошую за порівняння, але вартість лікування визначена десь на рівні вартості відвідування платного туалету.

Не зупинятимуся на тому, з чого складається вартість стоматологічної послуги, а лише скажу, що на кожну маніпуляцію у «Бориспільському стоматологічному центрі» розроблено калькуляцію, яку у вигляді тарифу перевірено і затверджено виконкомом Бориспільської міської ради. І послуги у нашому центрі набагато дешевші від приватних. І це зважаючи на те, що надаються вони на найсучаснішому, аналогів якого майже немає у приватних стоматологіях міста, обладнанні, у зручному та відремонтованому приміщенні. Це подарунок для жителів міста, бо такого комунального стоматологічного центру в Україні, окрім Борисполя, поки що немає.

Якщо ж хтось із кандидатів обіцяє вам зробити стоматологію всю і для всіх безкоштовною, вірити йому, то ваше право. А от зробити стоматологію доступною, якісною та безоплатною для окремих жителів міста – це можливо. Ось цим я разом із командою стоматологічного центру та за сприяння Засновника останній рік і займалася. Вибір за вами.

– А як здійснюється оплата? Через касу чи просто лікарю?

– Тільки через каси! У жодному випадку не через лікаря чи картку. Бувають скарги на кшталт: «Ось ви говорите одна ціна, а насправді інша. Ми лікарю дали гроші…» Ні, лікарю ніхто нічого не має давати. Ще раз наголошу – оплата тільки через касу, де вам обов’язково видадуть чек.

А де можна знайти прайс, щоб потім не було сюрпризів при оплаті?

– Наш прайс розміщено просто на ресепшені й на сайті міської ради. Також хочу дати пораду кожному пацієнту: перед прийомом обговорюйте план і орієнтовну вартість лікування – як усе проходитиме і скільки коштуватиме. Тоді ви зможете точно розрахувати свій бюджет.

Нещодавно нам телефонувала читачка і запитувала, а коли ж у Стоматцентрі відкриється кабінет протезування, бо вона вже дуже давно чекає.

– Обладнання уже закуплене, залишилося все зібрати і розставити. Гадаю, що з 1 листопада все працюватиме. І, повірте, цього чекають не тільки пацієнти, а й лікарі. Телефонують, приходять, запитують, хочуть працювати.

Одна із ймовірних причин затримки – карантин. Усе обладнання везли із-за кордону. Це не тільки Китай, це й Італія та Польща. Тож відкриваємо все, за можливості.

Хірургію, терапію, дитяче відділення відкрили, ортопедію відкриваємо – з 1 листопада має запрацювати. Пів року без ортопедії складно – і лікарям, і медтехнікам, і пацієнтам.

І ще один важливий момент. Учасників ліквідації на ЧАЕС протезуватимемо безкоштовно! Ми уклали угоди з містом та районом. Тож уже з 1 листопада можна приходити і ставати в чергу. До нового року ця послуга безкоштовна, а от як буде після нового року – поки сказати не можу.

А як щодо цінової політики? Вартість послуг нижча, ніж у приватних клініках?

– Ціни у нас на 25% нижчі. Є стоматології дуже дорогі – тоді відсоток більший, але якщо говорити в середньому, то це на 25%. Ще нижчими вони бути не можуть. Калькуляцію робили кілька разів, кожну копійку, кожну гривню переглядали і прораховували.

За яким графіком працює стоматологічний центр? З котрої можна записуватись на прийом?

– Зараз ми не працюємо у повному режимі і через карантин, і через реформи, і через ремонт – ще не все завершено.

Раніше графік був з 8.00 до 14.00 і з 14.00 до 20.00, але поки  працюємо з 9.00 до 14.00.

Проте з 1 листопада, сподіваюся, знову повернемось до роботи у дві зміни. Те ж саме стосується і суботніх чергувань – з листопада відновимо прийом з 9.00 до 14.00.

Дізнатися про наші новини чи поставити запитання можна на нашій сторінці у Facebook – КНП «Бориспільський стоматологічний центр» або за телефоном: 6-18-23.

А як щодо  онлайн запису? Плануєте таке нововведення?

– Плануємо. Тільки-но все підключимо – вестимемо запис онлайн.

Після послаблення карантину кількість пацієнтів збільшилася?

– Коли розпочався карантин, у Борисполі зачинилася практично всі стоматології. І наша була однією з небагатьох, що працювали. Було дуже багато людей. Лікарі справлялись, але були труднощі. І маски зникали, а потім з’являлись, але за захмарними цінами. Проте лікарів забезпечили захистом і працювали щодня, окрім вихідних. Після ремонту пацієнтів стало ще більше. Люди приходять, залишаються задоволеними.

Окрім того, невдовзі у нас буде й ортодонтія – брекети, пластинки. Ми знайшли гарного спеціаліста і зараз він чекає відкриття кабінету.

Розмову вела Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

ДОВІДКА

Паук Ксенія Сергіївна – стоматолог-терапевт I категорії, спеціальність «Організація і управління охороною здоров’я». Працює та проживає в м. Бориспіль, заміжня, виховує двох синів.

З грудня 2019 року очолила Комунальне некомерційне підприємство «Бориспільський стоматологічний центр» Бориспільської міської ради, здійснює приватну медичну практику, підприємницьку діяльність у сфері громадського харчування. Займається благодійництвом, допомагає дитячій реабілітаційній організації та спортивній молоді, бере участь в організації концертів, виступів місцевих рок-гуртів та фестивалів.

Share Button