Із сесії міської ради: Наріжний камінь – мова

На 29 пленарному засіданні Бориспільської міської ради, що відбулося 3 серпня, зареєструвалося 33 депутати. На порядку денному – понад 100 питань, встигли розглянути ще й додаткові. Та до порядку денного дійшли лише після 12.00, тому засідання дещо «затягнулося».

Плани на майбутнє та нагороди достойним

Перш ніж перейти до порядку денного, вирішили заслухати виступ Сергія Маркітаненка, головного архітектора державного підприємства «Український науково-дослідницький і проектний інститут цивільного будівництва» (ДП «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД»), який презентував проект сучасної забудови міста на прикладі с. Чубинське Бориспільського району. У майбутньому цей Інститут зможе розробити зміни до генерального плану міста Борисполя та зонінгу.

Міський голова Анатолій Федорчук привітав депутатів, які святкували свій День народження у міжсесійний період, а громадська активістка Надія Литвиненко вручила волонтеру Віктору Веремеєнку медаль за безкорисливе служіння Батьківщині. Також подяки було вручено депутатам Володимиру Борисенку і Володимиру Шалімову та волонтеру Віктору Веремеєнку за допомогу військовим у зоні АТО.

Звання «Почесний громадянин міста Борисполя» удостоївся заступник командира 72-ої механізованої бригади, Народний Герой України полковник Валерій Гудзь. Депутати одностайно підтримали таке рішення. Нагадаємо, нещодавно В. Гудзь став «Почесним громадянином Бориспільського району».

Доступне авто – кожному українцю

Активісти громадської організації «Всеукраїнська організація «АвтоЄвроСила» звернулися до депутатів підтримати проект Закону «Про внесення змін до Митного кодексу України» шляхом звернення до Верховної Ради України від імені Бориспільської міської ради. За це рішення проголосували 33 депутати. Новий закон дасть змогу громадянам України купувати якісні авто за доступними цінами та легалізує перебування автівок з іноземною реєстрацією в Україні. Окрім того, бюджет України зможе поповнитись на 11 млрд грн.

Керівників навчальних закладів обиратимуть на конкурсній основі

Бориспільські обранці затвердили «Порядок проведення конкурсного відбору керівників навчальних закладів міста Борисполя». Зі слів начальника управління освіти і науки Тетяни Чернойван, найближчим часом на конкурсній основі планують обрати двох керівників навчальних закладів – НВК «Гімназія «Перспектива» та ДНЗ «Теремок».

Депутати проголосували за створення ДНЗ «Віночок» у новозбудованому приміщенні на вул. Головатого–Привокзальна та затвердили його Статут. Дитячий садок розрахований на 6 груп, де виховуватимуть дітей віком від 3 до 6 (7) років.

Таке непросте мовне питання

Досить бурхливо обговорювали питання затвердження мережі класів у ЗОШ № 8. Саме тих класів, де навчання здійснюється російською мовою. За словами депутата Марини Добровольської, роками у цій школі батькам на вибір пропонували класи з російською мовою навчання, та цього навчального року планують залишити лише два класи – один дев’ятий та один одинадцятий. Молодшим школярам доведеться навчатися за програмою українською мовою. Батьки дітей, які завітали на сесію, звернулися з проханням не робити це поспіхом, а продовжити ще на один рік навчання російською мовою для молодших школярів, щоб діти легше адаптувалися до нововведень. Також вони переймаються, що не встигнуть вчасно закупити робочі зошити та підручники.

Заступник міського голови Людмила Пасенко запевнила, що проблем з підручниками не повинно бути, гроші на їх закупівлю виділено ще на липневій сесії, як тільки було дозволено розподіл державної субвенції, все залежить від видавництв. Окрім того, рішення щодо викладання навчальних предметів лише українською школа прийняла ще в грудні минулого року, подавши на затвердження нову редакцію Статуту навчального закладу. Тоді всі депутати проголосували «за». А на законодавчому рівні (Закон України «Про засади державної мовної політики») прописано, що відкриття класів з мовою навчання національних меншин можливе лише з дозволу міської ради. Народні обранці затвердили мережу класів без змін, дозволивши випускникам 9 та 11 класів завершити навчання російською. Також російська мова у всіх колишнніх російськомовних класах буде вивчатися як навчальний предмет. Тож пропозиція М. Добровольської залишити в цьому навчальному році все, як є, не знайшла підтримки. Більше того, прохання депутатки залишити в школі «російські» класи неабияк обурило деяких депутатів та активістів.

Переконливі докази на захист рідної мови прозвучали від члена Національної спілки письменників України, наукового співробітника Бориспільського державного історичного музею Володимира Литвина. Досить емоційними були виступи секретаря міської ради Ярослава Годунка, депутатів Валерія Мартишка, Ігоря Петренка, Іллі Луціва, громадської активістки Надії Литвиненко та ін.

Новий голова освітянської комісії

Шляхом таємного голосування народні обранці усунули від виконання обов’язків голови комісії з питань освіти, культури, сім’ї, молоді, спорту, у справах релігії, соціального захисту населення та охорони здоров’я депутата від партії БПП «Солідарність» Миколу Степаненка, який протягом двох років очолював освітянську комісію. І хоча нарікань щодо роботи М. Степаненка не було, це не завадило проголосувати за його усунення. Новим головою комісії став депутат від політичної партії «Наш край» Валерій Мартишко, який раніше виконував обов’язки секретаря регламентної комісії. За це проголосували 22 обранці.

«Рошен» підводить лінії електропередач

Депутати дали дозвіл ТОВ «Бісквітний комплекс «Рошен» на розроблення проектів землеустрою для будівництва на умовах оренди землі та розміщення об’єктів передавання електричної та теплової енергії. Не всі були згодні з таким рішенням. Лише 18 депутатів проголосували «за». А. Федорчук зауважив, що до кінця 2018 року підприємство створить понад тисячу робочих місць, тому політика тут недоречна.

«Київобленерго» – у державну власність

Робота Бориспільського РП ПАТ «Київобленерго» знову в центрі уваги. Стихійне лихо вкотре «оголило» слабкі місця в його роботі. Звинувачення у знеструмленні більшої частини міста і району сипалися градом у бік підприємства.

Як наголосив А. Федорчук, «сьогодні стан справ в енергетичній галузі досить плачевний, тому, можливо, саме громаді міста доведеться обслуговувати «Обленерго», адже політика самого підприємства може призвести до його розвалу».

Депутати ініціювали питання про звернення до Верховної Ради України, президента, Кабінету міністрів, РНБО щодо повернення ПАТ «Київобленерго» у державну власність.

НеПРЕСТИЖне будівництво

Депутати вирішили подати звернення до правоохоронних органів щодо перевірки та встановлення факту неналежного будівництва ЖК «Престиж». Нещодавно на будівництві зі ще недобудованого комплексу впало чотири балконні опори із двох поверхів будинку. Ніхто не постраждав, окрім майбутніх власників квартир, які вклали гроші у сумнівне будівництво.

За словами секретаря міської ради Ярослава Годунка, такого будівництва не можна допускати, це міна сповільненої дії. Забудовники не допускають на об’єкт комісію, яка б перевірила стан будівництва. До міської ради постійно надходять скарги від людей. Після останнього інциденту народні обранці не радять купувати там квартири й ризикувати власним життям. «Слід заборонити це будівництво, поки воно не пройде комплексну експертизу, бо будинок рухне», – наголосив Я. Годунок.

У Борисполя хочуть відібрати «Бориспіль»?

Депутати вирішили звернутися до Міністерства інфраструктури України щодо недопущення перереєстрації ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль», адже 80% працюючих на підприємстві є мешканцями міста, які користуються послугами житлово-комунального господарства, об’єктами соціальної інфраструктури.

Різне

Депутати затвердили «Програму заходів з мобілізаційної підготовки на 2017-2019 роки». Обсяг фінансування програми на три роки становитиме 245,84764 тис. грн.

Також народні обранці вирішили звернутися до податкової та інспекції з охорони праці стосовно перевірки діяльності лотерей, ломбардів та кредитних спілок у Борисполі та заборони гральним закладам змінювати зовнішній вигляд фасадів і розміщувати будь-яку зовнішню рекламу.

КП «ЖЕК-1» та КП «ЖРЕУ» передадуть списані з балансу транспортні засоби організації «Козацьке товариство «Академія козацтва» у Луганській області», а управління освіти і науки – мікроавтобус бійцям 14-го батальйону 58-ої бригади.

Надія КРИВОЛЬЧЕНКО, «ТС»

Share Button