МХП допоможе реалізувати 60 ініціатив в 11 областях України

У липні ми вже писали про оголошений благодійним фондом «МХП – Громаді» Всеукраїнський конкурс мікрогрантів для розвитку громад «Час діяти, Україно!» Мета конкурсу – розв’язання конкретних проблем громад за підтримки локальних громадських ініціатив. Йдеться переважно про сільську місцевість, де розташовані потужності підприємств агрохолдингу МХП. У Бориспільському районі це громади, на території яких розташовані об’єкти виробництва СТОВ «Старинська птахофабрика».

Благодійний фонд «МХП — Громаді» підбив підсумки Всеукраїнського конкурсу мікрогрантів «Час діяти, Україно!». «Загалом ми отримали 132 проєктні заявки з 12 областей України. Автори 60 із них стали переможцями й отримають до 50 тис. грн на втілення своїх ініціатив, загальний бюджет конкурсу — 3 млн грн», — розповідає директорка Благодійного фонду «МХП — Громаді» Тетяна Волочай.

Найбільша кількість проєктів надійшла з Вінниччини, Черкащини та Київщини. Саме ці області стали лідерами за кількістю отриманих грантів — 21, 14 та 6 переможців відповідно. Важливим елементом конкурсу стало онлайн-навчання учасників. Фонд організував шість освітніх вебінарів із тренерами, які мають великий досвід проєктної діяльності та втілили разом з українськими та міжнародними донорами багато спільних ініціатив. Конкурсанти вчилися писати проєкти, розраховувати бюджети, освоювали інструменти залучення ресурсів (фандрейзингу).

Перед початком конкурсу та під час навчання вказувалися критерії оцінювання проєктів. Тематика могла бути різною, але необхідно було обґрунтувати важливість та актуальність конкретної проблеми для місцевої громади або регіону. Кожний проєкт мав чітко роз’яснювати, в який спосіб вдасться розв’язати вказану в ньому проблему, містити прозорий та реалістичний бюджет тощо.

За словами організаторів, Всеукраїнський конкурс «Час діяти, Україно!» став масштабованою версією конкурсу «Час діяти!», який уже п’ять років реалізується БФ «МХП — Громаді» у Черкаській та Київській областях.

«Буває так, що ідею спочатку не розуміють, а з часом визнають. Конкурс мікрогрантів «Час діяти» ще чотири роки тому не був зрозумілим нікому, а зараз він масштабувався на всю Україну! Дедалі більше й більше людей прагне писати проєктні заявки. Важливо, що більшість із них мають освітню складову, не замикаючись виключно на інфраструктурі. Ці проєкти створюють у наших громадах нові цінності, роблять людей більш свідомими та відповідальними», — оцінює результати конкурсу директорка фонду Тетяна Волочай.

Незалежна експертна комісія, яка аналізувала проєкти та визначала переможців, складалася з керівників агенцій регіонального розвитку, експертів у сфері фандрейзингу. Вимоги до конкурсантів були дуже серйозними, майже кожен проєкт отримав свою порцію критики, зауважень та порад. Фонд попередив переможців, що кошти вони отримають тільки після доопрацювання проєктів з урахуванням зауважень членів комісії.

Переможцем конкурсу в Бориспільському районі став Єрківецький старостат Дівичківської сільської ради об’єднаної територіальної громади з проєктом «Українська світлиця». Мета проєкту – створити покращені та комфортні умови на базі Публічної сільської бібліотеки для роботи з дітьми, молоддю, особами похилого віку та особливими потребами. Активне залучення жителів с. Єрківці до вивчення своєї історії, культурної спадщини та передання традицій рідного краю від старшого покоління до дітей та молоді.

«Вітаємо з перемогою Єрківецький старостат у Всеукраїнському конкурсі мікрогрантів «Час діяти, Україно!». Попереду ще кропітка робота з його втілення. Але це того варте. Адже такі конкурси об’єднують громади й бізнес. Безпосередньо підприємства групи МХП, поміж яких і «Старинська птахофабрика», демонструють свою корпоративну соціальну відповідальність перед громадами, які, своєю чергою, розвивають культуру партнерського підходу до розв’язання конкретних проблем у своїх населених пунктах», – підсумовує Сергій Стрільчук, фахівець із соціальних проєктів та зв’язків БО Благодійний фонд «МХП-Громаді».

Share Button