ХРАМОВЕ СВЯТО НАШОГО МІСТА

Урочистості із вшанування князя Бориса та з нагоди 900-річчя будівництва Летської Божниці у Борисполі відбулися 6 серпня. Дату обрали не випадково – за православним календарем, це день святих благовірних князів-страстотерпців Бориса і Гліба. Храмове для нашого міста свято масштабно було здійснено з благословення Владики Антонія Високопреосвященного митрополита  Бориспільського та Броварського та з ініціативи і сприяння переможця  телепроекту «Голос країни 2017»  Олександра Клименка.

У своєму вітальному слові міський голова Анатолій Федорчук навів декілька історичних фактів та наголосив: «Завдяки сприянню депутатського корпусу та виконавчого комітету вже розробляється проект з відтворення Летської Божниці». Він побажав усім мирного неба, здоров’я, процвітання нашому місту.

Долучився до привітань і Владика Антоній: «Князі Борис і Гліб, перші канонізовані святі православної  церкви, є взірцем жертовності  та любові заради злагоди та миру в країні».

У рамках урочистостей відбулася благодійна акція зі збирання коштів на лікування учасника бойових дій АТО начальника штабу батальйону «Донбас» Віктора Тихого та виставка робіт членів «Спілки митців Борисполя».

До уваги присутніх — духовне і розважальне, народне і сучасне у виконанні хору Київської духовної академії та семінарії, Людмили Мірошниченко, ансамблю «Троїсті музики», Ярослава Ковальова, народного ансамблю танцю «Бориспільські молодички», народного ансамблю танцю «Міленіум», сестер Немеш з м. Бровари, співачки Оксани Москаленко та фольклорного гурту «Мереживо» з м. Березань, дворазової фіналістки національного відбору дитячого Євробачення Аліси, фіналістів телепроекту «Голос країни 2017» Аліси Петрик та Олександра Ковтуна.

Найочікуванішим для всіх і кожного став вихід на сцену Олександра Клименка. Вітаючи всіх зі святом, священик закликав любити як життя, так і ближнього свого, вірити у кожен новий день.

Нагадаємо, виходець з міста Березань священик Української православної церкви, за результатами глядацького голосування, набрав найбільшу кількість sms повідомлень. У подарунок – квартира у Києві, а от пісню, тримісячну ротацію на радіо «Хіт ФМ» та кліп віддав суперфіналістці з команди Потапа Інгрет Костенко.

Пісню «Материнська любов», яка саме на сліпих прослуховуваннях відкрила отцю Олександру дорогу до «Голосу країни», слухали стоячи.

Слід наголосити: в рамках благодійного концерту на лікування начальника штабу батальйону «Донбас» Віктора Тихого зібрано 6131 грн.

Інф. «ТС», фото Тетяни ПІДГУРСЬКОЇ

Share Button