Громадські слухання. Головна тема – безпека

В останній день липня міська рада зібрала жителів міста на громадські слухання. На порядку денному стояло обговорення проблемних питань забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, стану правопорядку та злочинності у Борисполі. Всього на слуханнях зареєструвалося 68 осіб. Серед них представники влади, народні депутати, преса та мешканці Борисполя.

Як зауважив міський голова Анатолій Федорчук, забезпечення правопорядку на сьогодні є не тільки проблемою національної поліції, а й кожного жителя міста.

Розпочалися слухання з оголошення результатів анонімного анкетування, яке проводилося протягом останніх трьох тижнів серед містян. Кожен бажаючий міг висловити власну думку з питань стану правопорядку та дати оцінку роботі дільничного офіцера поліції в Борисполі. Такою нагодою скористалися понад 500 бориспільців.

За результатами опитування, лише 15% анкетованих жителів знають свого дільничного офіцера поліції. Тож не дивно, що 40% опитуваних зауважили, що дільничний офіцер поліції взагалі не працює. І лише 1,76% оцінили роботу дільничного на відмінно. Нагадаємо, що у Борисполі, відповідно до законодавства України, лише чотири дільничні офіцери. На одного припадає 15 тис. жителів.

Як викликати поліцію в разі потреби, знають 89%. Серед основних видів правопорушень, що скоюються в Борисполі, найбільше респондентів хвилюють крадіжки – більше 72%, хуліганство – 56%, пограбування – 46%, викрадення транспорту – 36%, заняття гральним бізнесом – майже 29%, незаконне виробництво та збут наркотиків – понад 20%, тілесні ушкодження – понад 18%, розбої – понад 15%.

Цілком захищеними у Борисполі почуваються лише 9% громадян. Як поінформував А. Федорчук, 88% жителів міста почуваються дискомфортно у місті, і це тривожна цифра, як для влади, так і для поліції. Майже 50% опитаних не знають як себе захистити. Найбільше людей турбують крадіжки та пограбування, розбійні напади, приниження та погрози, побої, зґвалтування, пожежі, втягування у вживання наркотиків, насильство у сім’ї, ДТП та ін.

Окрім того, присутні мали змогу на громадських слуханнях заслухати звіт правоохоронців про роботу за минулий рік. Як зауважив начальник бориспільського відділу поліції ГУ НП у Київській обл. Андрій Гудіма, безпека громадян нашого міста для правоохоронців стоїть на першому місці. Попередження злочинності – важливий етап у роботі  поліції.  Для запобігання злочинності на вулицях міста необхідно покращити його освітлення у темну добу та забезпечити відеонагляд. Серед адміністративних правопорушень А. Гудіма виокремив розпивання спиртних напоїв, неналежне зберігання зброї, насильство у сім’ї, порушення правил дорожнього руху, неналежне виконання батьківських обов’язків. Загалом складено 2627 адміністративних протоколів.

Начальник патрульної поліції м. Борисполя Майя Бреславська наголосила, що на всі правопорушення необхідно реагувати та телефонувати у поліцію. Від початку роботи особовим складом опрацьовано 15554 викликів на лінію 102. Всього по місту працює 8 автопатрулів цілодобово позмінно.

Жителі Борисполя, які завітали на громадські слухання, мали змогу поспілкуватися з представниками поліції, поставити їм запитання та розповісти про найболючіші проблеми, що їх турбують.

Так, Віталій Волошин вніс пропозицію правоохоронцям здійснювати, крім автомобільних, ще й піші патрулювання, особливо у нічний час. За його словами, дуже часто у міському парку вночі компанії молодиків поруч з Меморіалом Слави розпивають спиртні напої. На зауваження не реагують. Як ветеран-афганець він запропонував свою допомогу у патрулюванні.

Ізолятора тимчасового утримання в місті немає. Усіх ув’язнених везуть до Білої Церкви. Будівництво такого закладу за європейськими стандартами коштує чималих грошей.

Міський депутат Олег Верес звернув увагу поліції на викрадення кабелів, решіток та люків.

Також обговорили проблеми грального бізнесу, так званих «національних лотерей». Повідомлялося, що вже заведено п’ять кримінальних справ з цього приводу та закрито три заклади.

Не оминули увагою й стихійну торгівлю. Як виявилося, до цього часу немає приміщення для зберігання вилучених товарів, які швидко псуються.

Загалом, протягом годин трьох громадських слухань вдалося обговорити чимало питань, які турбували містян. Усіх заслухали та обіцяли відреагувати на кожне звернення.

Надія КРИВОЛЬЧЕНКО, «ТС»

Share Button