Здорожчання води неминуче

На черговому засіданні депутатської комісії з питань ЖКГ обговорили намір КП ВКГ «Бориспільводоканал» здійснити зміну діючих тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення. Як стало відомо, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) вже розглянула і погодила вартість цих послуг для Борисполя, остаточно тариф на воду буде затверджено на засіданні міськвиконкому. 

На засідання комісії з питань ЖКГ, яке провів її голова Володимир Нагорний, зібралися як депутати міської ради, так і представники громади, посадовці. Сьогодні за один метр кубічний містяни сплачують 16 грн 46 коп., для споживачів приватного сектору куб води коштує 17 грн 51 коп., а  очікувана ціна одного кубічного метра води – 24 грн.  Як зауважив головний інженер «Бориспільводоканалу» Анатолій Яцина, гострою проблемою для працівників підприємства нині є низька заробітна плата. Та й кредит Світового банку потрібно сплачувати до 2025 року, але ж він до цього не був закладений у тариф. Хоча модернізація каналізаційних станцій, придбання сучасного обладнання дало позитивні результати в роботі працівників підприємства та, на жаль, стовідсоткової модернізації поки що не досягли, тому на якість води є нарікання в містян. Найголовніша причина  цього – застрілі мережі, що подають воду в оселі споживачів.

Під час розмови з’ясувалося, що люди, наприклад, стурбовані станом мереж у районі вул. Привокзальна, оскільки  неподалік будують кілька багатоповерхових велетнів. Вони побоюються, що ці будівлі підключать до вже діючих мереж, в результаті чого можуть виникнути проблеми з водопостачанням та водовідведенням.

Депутат міської ради, заступник голови комісії Євген Грона пояснив, що перед забудовниками поставлено вимогу обновити мережі водопостачання і водовідведення в цьому мікрорайоні, і лише за таких умов буде прийнято в експлуатацію побудовані багатоповерхівки. З останніх прикладів – забудовник на вимогу міської  влади, депутатського корпусу обновив мережі при будівництві так званого Кінг-Конгу.

«Як мінімізувати витрати води, аби платити менше?» – це запитання звучало на засіданні неодноразово.

Маємо багато випадків, коли в приватному секторі споживачі не встановлюють лічильники води, однак інтенсивно поливають грядки, теплиці. За інформацією А. Яцини, у місті 20% споживачів не мають лічильників води, однак підприємство над цією проблемою активно працює. Заборгованість споживачів перед «Бориспільводоканалом» чимала – 6 млн грн, і це здебільшого населення. Однак, зважаючи на те, що комунальним підприємствам доводиться платити за кожен судовий позов, стягувати борги є ще одним фінансовим тягарем. Боротися технічними методами з боржниками теж важко, бо перекривати постачання води заборонено законодавством, Водоканал має право перекрити лише каналізацію.

Містяни цікавилися, чому в тарифі на воду для споживачів приватного сектору не закладено оплату за повірку лічильників, на що отримали відповідь: питання опрацьовується.

Секретар міської ради Ярослав Годунок запропонував прийняти рішення, щоб «Бориспільводоканал» не повертав наданий підприємству міською радою кредит, хоча насправді це здешевить тариф на воду лише на кількадесят копійок.

Підсумовуючи обговорене, перший заступник міського голови Микола Корнійчук наголосив, що підвищення тарифу неминуче, бо навіть з часу його останнього коригування у кілька разів здорожчала електроенергія, зросла вартість запчастин, розмір мінімальної заробітної плати.

«Чи буде найближчим часом на засіданні міськвиконкому затверджено вказану вартість? Гадаю, що ні. Відповідні наші служби ще над цим працюватимуть», – резюмував М. Корнійчук

Лідія ЗАХАРЧЕНКО, редактор міського радіомовлення

Share Button